Kto by nevidel dnes už legendárny film Titanic s Leonardom DiCapriom a Kate Winslet? Na ich romanci sme fičali hádam všetky. O stroskotaní slávneho parníka koluje množstvo príbehov a legiend, ktoré nás neprestávajú fascinovať. V časoch, keď Titanic vyplával na more, bol najslávnejšou a najväčšou loďou na svete. Zmestilo sa naň až 2 600 cestujúcich a o ich pohodlie sa starala takmer 900-členná posádka. Titul najslávnejšej lode Titanicu ostal dodnes. Napriek tomu (a možno práve preto), že do svojho cieľa vôbec nedorazil. Stroskotal už počas svojej prvej plavby v noci zo 14. na 15. apríla roku 1912. Pri nešťastí zahynulo vyše 1 500 cestujúcich a členov posádky.

Skutočný Titanic sa potopil pred vyše sto rokmi.
Zdroj: Profimedia.sk


Aj keď doposiaľ sa pár šťastlivcom podarilo súkromne dostať až k Titanicu, nikdy nebolo jednoduchšie ako teraz si takýto výlet objednať. Komerčné výlety na dno oceánu k legendárnemu vraku začala organizovať jedna expedičná spoločnosť sídliaca na Bahamách. Nejde o klasický výlet, ale stanete sa súčasťou expedície, ktorú tvoria vedci, výskumníci a filmári. Účastníci, ktorí si za takýto netradičný výlet zaplatia 125-tisíc dolárov, však zažijú niečo neopakovateľné.

 

S malou ponorkou sa ponoríte do niekoľkokilometrovej hĺbky a budete ňou plávať popri Titanicu, dokonca nahliadnete do jeho útrob. Výskumníci, ktorí sa na projekte podieľajú, si budú robiť svoju prácu a vy môžete byť toho všetkého svedkom. Peniaze, ktoré zaplatíte za 96 hodín pobytu pod vodou, idú výlučne na výskum Titanicu. Takýchto ponorov plánuje spoločnosť v roku 2021 zorganizovať minimálne šesť. Ak teda máte veľkú kopu peňazí nazvyš, milujete dobrodružstvo a jedinečné zážitky, máte možnosť si zabookovať svoje miesto v ponorke. Ideálne čo najskôr. Takýto exkluzívny výlet sa určite rýchlo vypredá.

Takto vyzerá vrak lode Titanic v súčasnosti.
Zdroj: YouTube