Od týchto profíkov sa dozviete všetko o tom, ako získať to, po čom v pracovnej oblesti túžite. 

Tobiáš Súkeník, bussines mentor a life coach

Tento sexi chalan má síce len dvadsaťštyri rokov, ale stihol už získať more skúseností, ktoré rozdáva druhým. A právom. Ako najmladší na svete získal titul BLUE DIAMOND v network marketingu, ktorému sa venuje už roky. „Marketing je pestrý odbor a keďže mňa zaujímajú nové veci, tento biznis si ma získal. Tak, že som vďaka nemu vlani precestoval celý svet,“ priznáva ambiciózny rodák zo Žiliny, ktorý aj s partnermi zakladá mediálnu a komunikačnú agentúru, no vo veľkom sa venuje aj koučingu. „Pre mňa sú dôležité efektívne riešenia, takže organizujem online webináre, kde sa môže prihlásiť každý,“ upresňuje svoju náplň práce. Ako sa zdá, stojí pevne nohami na zemi a v životných prioritách má jasno.

Čítajte viac:

Túžite pracovať z domu? Nemusí to byť to také ľahké!

Tvrdí, že každý, kto si chce plniť svoje sny, musí pre ne aj niečo obetovať a nesmie na sebe prestať pracovať. „Deň začínam skoro ráno a nebudem klamať, končím o polnoci alebo aj neskôr. Zatiaľ totiž nikto nevymyslel, ako si kúpiť viac času, tak sa ho snažím využívať naozaj naplno,“ prezrádza Tobiáš, ktorého práca neskutočne baví. „Mám s ňou dvojročný vzťah a zatiaľ nám to veľmi dobre klape. Hovorí sa, že po siedmich rokoch nastáva kríza a väčšina párov ju nezvláda. No ja mám ešte päť rokov k dobru, takže sa snažím čo najviac si moju prácu vychutnávať,“ smeje sa mladý kouč a motivátor.

Archív

Ktorý je napriek nízkemu veku poriadne ambiciózny. „Stále je vo mne duša toho chlapca, ktorý vždy chcel spoznávať, tvoriť a spájať to dokopy. Po tejto ceste idem cieľavedome, hoci nie je vždy jednoduchá. No ak človek veľa očakáva, veľmi rýchlo sa môže sklamať,“ myslí si Tobiáš. A aké rady pri hľadaní vytúženej práce dáva vám?

Mojich top 6 rád

 1. Nikdy sa nevzdávajte
  Nikdy nepodceňujte situáciu a snažte sa zo všetkého vyťažiť skôr to dobré. V živote prídu chvíle, keď to každý chce vzdať. Prirodzene, je to oveľa jednoduchšie, ale neskôr si uvedomíte, že je to skúška, vďaka ktorej sa posuniete ďalej.
 2. Vždy treba niečo obetovať
  V každej situácii si treba povedať za a proti a na základe toho si uvedomiť, čo všetko treba obetovať, aby človek dosiahol úspech. Na prednáške sme sa spýtali dievčaťa, čo by nikdy neurobila pri podnikaní. a ona odpovedala – Nikdy by som do biznisu nevložila celý majetok, určite by som si niečo nechala pre prípad, že by sa mi podnikanie nepodarilo. A bola to skvelá odpoveď.
 3. Riskujte, ale s mierou
  Samozrejme, riskovať môžete, ale s mierou. Risk vám môže priniesť vytúžené sladké ovocie, ale niekedy vezme aj všetko. Je veľa možností, ako zmenšiť riziko. Čítajte literatúru, poraďte sa s odborníkom, prípadne si vytvorte vlastný pracovný tím, ktorý analyzuje riziko. Dôležité je kolektívne myslenie.
 4. Nikdy sa neprestávajte učiť
  Stále sa snažte učiť a najmä počúvať skúsenejších ľudí. Naučte sa z každej jednej skúsenosti zobrať niečo, čo vás môže posunúť dopredu.
 5. Venujte pár minút denne svojim myšlienkam
  Aj keď ste vyčerpané alebo podráždené, snažte sa myšlienky nasmerovať tým správnym smerom. Nájdite si pre seba malú chvíľu, zavrite oči a sústreďte sa na silu vašich pozitívnych myšlienok.
 6. Každý deň vnímajte ako dar
  Nech je pre vás každý jeden deň ako dar alebo príležitosť žiť, pretože v jeden deň sa to všetko začalo a v jeden sa všetko skončí. V jeden sme dostali ten najdôležitejší dar, dar života. V jeden deň sa začali naše priateľstvá, naše lásky, naše úspechy, naše vzťahy, zážitky. A keď sa to všetko skončí, budeme mať len jedno jediné želanie. Byť tu jeden deň navyše.

Katarína Zacharová, koučka, lektorka a spisovateľka

Rodáčka z Banskej Štiavnice je dokonalým príkladom, ako vyťažiť maximum zo života a svojich skúseností. V roku 2008 odišla pracovať pre firmu MindValley do Kuala Lumpuru, kde zostala šesť rokov. A práve pobyt v Malajzii jej otvoril oči. „Až tam som začala chápať, kto vlastne som a čo mám robiť. Aj keď som mala vždy šťastie na príležitosti, dobrú prácu alebo ľudí, akoby som dovtedy nemala vyšší cieľ. Celý život som niečo hľadala a samej seba som sa pýtala, prečo som tu. Čo mám dokázať?“ spomína Katarína, ktorá našla svoje uplatnenie v tom, že sa venuje osobnému rozvoju. Pomáha ľuďom otvoriť, používať a dosiahnuť ich najvyšší potenciál, aby žili naplno a plnili svoje poslanie aj sny. Stala sa úspešnou lektorkou, koučkou, dokonca má na konte štyri motivačné knihy.

Archív

„Na Slovensku robím transformačné semináre pre verejnosť, ale aj pre súkromné skupiny či firmy. Riešim témy, ako prekonať strach a svoje limity, ako dosiahnuť vlastné ciele, ako prebudiť v sebe talent, vlastnú kreativitu alebo ako komunikovať vo vzťahoch. Vytvorila som niekoľko online transformačných programov, ktoré v praxi výborne fungujú, lebo človeka posunú k zmene. A čo je najlepšie, tieto semináre si môžu vypočuť kdekoľvek,“ hovorí Katka, ktorá svoju prácu berie ako poslanie. Aby zo seba ľuďom odovzdala to najlepšie. A čo odporúča vám?

Top 6 rád od Katky

 1. Bez vášne a nadšenia rastie bezcieľnosť
  Najskôr nájdite to, čo vás baví, a prebuď te v sebe vášeň. To je najsilnejšia a najpríťažlivejšia energia, ktorá vás privedie k práci, po akej ste vždy túžili. Ak necítite vášeň a nevidíte v nej zmysel, nemáte ani smerovanie, ani hnaciu silu.
 2. Nečakajte, že vás niekto objaví, skôr ukážte, čo je vo vás
  Prevezmite za seba osobnú zodpovednosť a prestaňte čakať na perfektný moment. Zoberte život a šťastie do svojich rúk. Začnite aktívne používať svoje talenty, schopnosti a hľadajte miesto, priestor, prácu, úlohu alebo projekt, kde by ste ich mohli použiť a čo najviac prispieť.
 3. Iba talent bez tvrdej práce neprinesie výsledky
  Talent sám osebe neznamená nič. Len ak ho začnete využívať, môžete mať úspech. Je veľa talentovaných ľudí, ktorí svoje schopnosti nevedeli použiť. No ak sa k tomu pridá tvrdá drina a trpezlivosť, výsledky prídu.
 4. Nie okolie, ale samy sebe sme si najväčšou brzdou
  Vaše limity nie sú okolo vás. A nie sú to ani ľudia, nedostatok príležitostí alebo neprajnosť osudu. Najväčšie bloky sú práve vo vás – strach, neistota, nedôvera. Len životné postoje a nastavenia určujú hranicu, ako ďaleko zájdete. Budujte v sebe optimistický postoj a buďte ako voda, vždy hľadajte cestu a riešenia, ako sa to dá, nie ako sa to nedá.
 5. Nikdy neviete, koľko neúspechov povedie k úspechu
  Nikto sa nestal úspešným bez toho, aby niekde na ceste nepochybil alebo nezlyhal. Perfekcionizmus neexistuje, je to ilúzia. Chyby a zlyhania sú súčasťou života a sú kľúčové pre náš rast. Práve v tých najťažších momentoch v sebe prebudíte najviac sily, talentov a potenciálu, o ktorých ste predtým ani netušili.
 6. Dôverujte si, buďte odvážne a samy sebou
  Dôverujte intuícii a svojmu srdcu, vždy vás dobre povedú. Nasledujte tento vnútorný hlas, aj keď okolie tomu nerozumie. Hľadajte cestu, ako byť sama sebou, potom dokážete čokoľvek.

ANKETA: Čo pre vás znamenán dobrý džob?

Zuzana, Innovation & Engagement Lead, Wavemaker Global
Dobrý džob je taký, v ktorom si ľudia okolo uvedomujú tvoj potenciál aj potenciál toho, čo robíš, a dávajú ti možnosť prejaviť sa. Dobrý džob ťa dostáva mimo komfortnej zóny, posúva ťa osobnostne ďalej a zároveň baví. Ale je aj o tom, že malé víťazstvá sú veľké motivácie a občasné prehry sú užitočné lekcie.

Archív

Sandra, Regional Senior Auditor & Team Lead, Deutsche Post – DHL
Je to džob, kde môj názor rešpektujú a pomáhajú mne aj firme zlepšovať sa. Práca, ktorú by som nerobila len pre peniaze, ale preto, že ma baví. Presne taká, akú momentálne robím. Ráno vstanem a teším sa na komunikáciu s inšpiratívnymi ľuďmi, od ktorých sa mám čo učiť. To je pre mňa dôležité.

Archív

Romana, majiteľka reklamnej agentúry HEADS
Ľudia, s ktorými chce človek stráviť celý deň, kreatívne prostredie, patričné ohodnotenie a v ideálnom prípade aj vyšší zmysel – či už pre spoločnosť, alebo pomoc druhým. Ak by som na odpoveď mala len dve slová, povedala by som – ten môj.

Archív

Zuzana, Store Manager Hublot Slovakia
Musí človeka tešiť, prinášať mu radosť a uspokojenie. Pre mňa je najdôležitejšie, aby som sa do práce tešila, rovnako na ľudí, s ktorými pracujem. Milujem prácu s ľuďmi a rovnako módu, čiže ak sa to všetko spojí dokopy, je to zásah do čierneho.

Archív

Tina, Conference Manager
Mala by to byť akčná práca, ktorá vyžaduje operatívne úlohy a tímové riadenie. Práca, ktorá má flexibilný pracovný čas a ponúka home office. Práca, vďaka ktorej cestujete a budujete si sieť medzinárodných kontaktov. To má pre mňa veľkú pridanú hodnotu, ktorá mi dodáva životnú energiu.

Archív

Čítajte viac:

Toto ste ešte nevideli: ODPADNETE akú vychytávku má Victoria Beckham v kancelárii!

Študuj v cudzom meste: Okrem toho, že štúdium v zahraničí je IN, naberiete množstvo skúseností

Že je nemožné dostať sa na TOP univerzitu? Omyl, DÁ sa to!

Zarábam z pláže: Odvážni Slováci vycestovali a našli prácu snov