Kozmetická taštička je neodmysliteľnou súčasťou našej kabelky. Správnejšie, je našou prvou pomocou, doslova! Práve preto nestačí, keď ju hodíte do kabelky bez najmenšieho pomyslenia na to, ako vyzerá. Nikdy predsa neviete, kde ju budete potrebovať. Určite by ste sa nerady dostali do rozpakov kvôli tomu, ako vyzerá nie len vzhľad, ale aj obsah. Tu je teda pár rád, ako z nej urobiť reprezentatívny kúsok našej prvej pomoci.

ČO DO NEJ PATRÍ A ČO NIE?

Čoho sa určite potrebujete zbaviť sú staré produkty, ktorým skončila expiračná doba. Nevadí, pokiaľ ste nestihli minúť rúž, očné tiene či očnú linku. Ak sú staré, určite by ste ich viac nemali používať! Za zváženie stoja aj produkty, ktoré sú celé ošúchané, zničené, majú rozlámané obaly, či dokonca nesprávne tesnia a sypú sa vám po celom obsahu kozmetickej tašky. V prípade, že takéto veci stále ochraňujete, vaša taštička nikdy reprezentatívna nebude.

AKO BY MALA VYZERAŤ?

Pokiaľ sa jedná o kozmetickú taštičku do kabelky, určite by ste mali siahnuť po niečom z kvalitnejšieho materiálu. Umelé, lacné kapsičky sa rýchlo zničia, popraskajú, ošúchajú sa či dokonca zafarbia, a naozaj nevyzerajú vôbec lákavo. Naopak, pokiaľ siahnete po niečom koženom a elegantnom, máte pokoj aj na pár rokov dopredu. V tomto prípade sa investovať naozaj oplatí.

Akú si vyberiete?
Akú si vyberiete?
pinterest.com/newdarlings/

foto: pinterest.com/newdarlings/

ČO S LÍČIACIMI ŠTETCAMI?

Povedzme si úprimne, dobré líčiace štetce ani zďaleka nie sú lacnou záležitosťou a určite ich nechceme meniť niekoľkokrát za mesiac. Dennodenným líčením sa však rýchlo zašpinia. Práve preto je dôležité vedieť, ako sa o ne správne starať.

V podstate je to celkom jednoduché. Stačí, pokiaľ ich aspoň raz, dvakrát do týždňa premyjete v teplej vode a detskom šampóne, ktorý odstráni všetky nečistoty. Potom ich jednoducho položte na čistú utierku a nechajte vyschnúť. Ak chcete dôkladne zničiť aj prípadné baktérie, na štetec jemne naneste aj nejaký druh bieleho alkoholu, ktorý sa postará o ich dezinfekciu.

Čítajte viac:

TOP Zázraky, ktoré vyliečia AKNÉ. Vyskúšate?

SOS pre vašu pleť: 5 dôvodov, prečo vyskúšať mikrobiotickú kozmetiku

Kimlička radí: Toto líčenie pristane každej žene a zvládnete ho do 5 minút

Líčenie, ktoré vydrží aj párty pri bazéne? Žiadny problém