Poznáte to – žiadna babská káva sa nezaobíde bez toho, aby sa riešili muži a vzťahy s nimi. Nemáme nikoho? Sme nešťastné. Máme chlapa? Takisto sme nešťastné, lebo nie je úplne podľa našich predstáv. Začarovaný kruh… Samozrejme, človek musí byť šťastný najprv sám so sebou, aby mohol byť šťastným vo vzťahu, ale viete, ako to myslíme. Zväčša pri téme vzťahy len frfleme. Ako to vlastne je – na čo sa my ženy najviac sťažujeme? Kde nám to vo vzťahoch najčastejšie škrípe?

Keď je práca zásterkou

Na súčasné vzťahové problémy má kouč Martin Kolenička jasný názor: „Mnoho mužov trávi v práci veľmi veľa času, aby zabezpečili rodinu. Tú, o ktorú v nemálo prípadoch časom aj tak prídu, lebo sú v práci. Zároveň obdivujem ženy, ktoré sú matkami, majú niekoľko detí, popritom biznis alebo zastávajú manažérsku pozíciu a všetko zvládajú. Ale ak nejaká žena na svojej ceste za úspechom ignoruje mužov alebo si nedokáže vytvoriť žiadny vzťah, je tam určite nejaký problém, ktorý ju nerobí šťastnou. Nech už hovorí nahlas čokoľvek.“ Martin tvrdí, že za ním prichádzajú ľudia, ktorí potrebujú pomôcť s kariérou, a zrazu sa ukáže, že nezvládajú ani svoje súkromie. „Spomínam si na prípad pani riaditeľky z istej automobilky, ktorá sa chcela naučiť lepšie komunikovať s majiteľom firmy. Na druhý deň sme prišli na to, že oveľa väčšie starosti jej robia dcéry, s ktorými nemala dobré vzťahy.“

Martin Kolenička, kouč, lektor, prednášajúci a konzultant. Jednoducho niekto, kto pomáha ľuďom zlepšiť život. Ako sa dostal do oblasti riešenia medziľudských vzťahov? Tým, že vyškolil 50-tisíc ľudí a odkonzultoval hlavne v Česku viac než 4 500 firiem. Za 25 rokov svojej praxe zistil, že nech už má človek akýkoľvek úspech v práci, ak nemá v poriadku vzťahy a rodinu, nemá pocit naplneného života. Viac na IG mato.kolenicka a podcasty: Motivace v praxi.
Zdroj: Hanka HASALÍKOVÁ

Pokračovanie na ďalšej strane.