Francúzsko a vášeň k móde

Francúzsko dalo svetu nádherné šansóny, chutné bagety a elegantnú módu, ktorú túžime všetky nosiť s takým šarmom a ľahkosťou ako Parížanky. Ako to len robia, že aj cestou domov v daždi po celom dni v práci vyzerajú dokonale? Je to tým červeným rúžom? Chanel kabelkou? Či sebavedomým držaním tela, ktoré im vtĺkali do hláv mamy, už keď boli malé dievčatká?

Coco a spol.

Že najuznávanejší módni návrhári pochádzajú z Francúzska, to nemôže byť náhoda. Coco Chanel, Christian Dior, Yves Saint Laurent, Jean-Paul Gaultier, zoznam by bol nekonečný a práve tieto mená povýšili oblečenie na umenie. Tvorili nadčasové kúsky, ktoré túži mať v šatníku každá, a verte či nie, väčšina Francúzok vlastní aspoň jednu luxusnú kabelku, dokonale ušité sako či šperk, ktorým posunie outfit na vyšší level. Tie ženy jednoducho vedia módu nosiť.

Mekka módy

Kto chce vo svete módy niečo znamenať, sťahuje sa do Paríža, pretože toto mesto láka ako magnet nádejných návrhárov z celého Francúzska aj  zo sveta. Láka vás uvoľnená atmosféra slávneho Moulin Rouge? Alebo umelecké diela v Louvri, romantický Montmartre či historický Notre Dame? V meste na Seine inšpirácia striehne na každom rohu, aj preto sa sem zbiehajú modelky, ktoré tu chcú pracovať aj žiť. A najmä predvádzať na parížskom fashion weeku, ktorého história sa začala písať v roku 1973.

Legendárne Elyzejské polia

Ak ste sa už niekedy prešli po slávnych uliciach Champs Elysées, Rue de Cambon alebo Rue de Faubourg-Saint-Honoré, určite ste sa aspoň na chvíľku cítili ako v módnom siedmom nebi. Lemujú ich obchody najluxusnejších značiek, ktoré len za prenájom priestorov na vychytenej adrese platia vyše milión eur ročne. Elegantné Francúzky sa po nich prechádzajú, akoby sa tu už narodili, potom si v niektorom z početných bistier dajú kávu s croissantom, ale ten legendárny červený rúž im stále drží na perách. Majú v sebe vášeň nielen k móde, ale aj k savoir-vivre, čiže umeniu žiť a vychutnávať si život.

Coco Chanel bude najvždy spätá sfrancúzskym unikátnym štýlom.
Zdroj: Profimedia.sk

Pokračovanie na ďalšej strane.