♥Grape 12. – 13. august Trenčín

Najväčšou novinkou Grape festivalu je jeho dočasné premiestnenie na letisko do Trenčína. K hlavným zahraničným hviezdam tohto ročníka patria Milky Chance, Y­ear­s & Years, The Vaccines, ale aj zástup slovenských interpretov. Organizátor Juraj Podmanický EMME exkluzívne prezradil, že okrem dvoch oficiálnych dní chystajú zahrievací predfestivalový štvrtok v stanovom mestečku, kde si návštevníci spolu s umelcami užijú parádnu párty.

Zaži pravú letnú atmosféru na hudobných festivaloch pod holým nebom!
Zdroj: Radovan Stoklasa

♥Sziget 10. – 15. august Budapešť

Obrovský ostrov Obudai v Budapešti bude opäť plný hudby, umenia, lásky a slobody! Tento rok potrvá päť dní. V rámci festivalu je jedným z najvyhľadávanejších miest Colosseum, ktoré toto leto vstupuje do novej éry. Táto 360-stupňová aréna je špeciálne navrhnutá pre Sziget a tento rok bude veľkolepejšia ako kedykoľvek predtým. Sľubuje svetový zvuk aj osvetlenie, ktoré vás dostane nielen počas nočnej párty, ale aj počas dňa. A na koho sa môžete tešiť? Na pódiu sa predstaví Justin Bieber, Dua Lipa, ale aj dcéra Lennyho Kravitza Nina či Ben Klock.

♥Uprising 26. – 27. august Bratislava

Dvojdňovú hudobnú nálož v podobe regge, dancehallu, ska, latino, hip-hopu aj drum and bassu zažijete na bratislavských Zlatých pieskoch. Uprising spája ľudí rôznych krajín a kultúr a od vzniku v roku 2008 sa rozrástol na najväčší stredoeurópsky festival tohto žánru. Najnovšie bude hostiť hviezdy ako Morgan Heritage, Dub Fx, Max Romeo, Roni Size, ale čakajú vás tu aj kreatívne workshopy, diskusie, standupy, premietania, joga, meditácie či sound healing.