Aj vy máte občas pocit, že vám z účtu nejaký zlý škriatok kradne peniaze? A predpokladáme, že s vašou peňaženkou je to o tom istom. Stále len robíte a peniaze sa míňajú ani neviete kam. Práve preto prinášame pár skvelých nápadov, ako môžete ušetriť stovky eur na úplne bežných veciach. Milionárov to z vás síce neurobí, ale verte, že rozdiel pocítite čo nevidieť.

1. PRIPRAVUJTE SI JEDLO DOMA

Do tohto sa mnohí z nás musia doslova dokopať. Načo variť doma, keď si každý deň môžeme kúpiť iné jedlo a mať tak pestrú stravu? Áno, je to síce časovo zdĺhavejšie, mesačne dokážeme len na tomto kroku ušetriť aj sto eur! Nezabúdajte, že každá reštaurácia je podnikateľ, ktorý potrebuje na každom zákazníkovi zarobiť, takže jedlo je častokrát zbytočne predražené.

Niekedy môže jedlo, ktoré si pripravíte vyzerať lepšie než to, ktoré si kúpite.
Niekedy môže jedlo, ktoré si pripravíte vyzerať lepšie než to, ktoré si kúpite.
pinterest.com/cafedelites.com

foto: pinterest.com/cafedelites.com

Čítajte viac:

Doba ZDIEĽANÁ: Bude o pár rokov fungovať výmena ako nový ekonomický systém?

2. VYMIEŇAJTE OBLEČENIE S KAMOŠKAMI

Ušetriť chcú všetci, nie len vy. Preto ani vaša kamarátka pravdepodobne nebude proti, pokiaľ jej navrhnete malý plán. Čo tak si občas vymeniť šatníky? Nemusíte predsa financovať kúpu množstva oblečenia a doplnkov celkom sama. Takto budete mať v šatníku stále nové kúsky a vlastne vás to nebude nič stáť. Spokojné budete obe a možno tak spoločne ušetríte aj ďalšiu stovku!

3. VYTVORTE SI ZÁSOBY PRE NEČAKANÚ NÁVŠTEVU

Mať väčšie zásoby pohostenia nikdy nie je na škodu, avšak treba si pamätať, že neslúžia na to, aby sme ich večer zjedli pri telke! Môžeme však ušetriť podstatnú finančnú položku len tým, že ich nemusíme kupovať na poslednú chvíľu niekde na predraženej benzínke, pretože, áno, aj nečakané návštevy sa k nám občas zatúlajú.

4. KÁVA V TERMOSKE

Bez kávy dnes dokáže fungovať skutočne len málokto. A keby sme počas dňa vypili len jednu, to by bol ešte ten lepší prípad! Keď si spočítame, koľko eur denne ,,vypijeme" v podobe kávy, hneď je všetkým jasné, že dokážeme ušetriť kopu peňazí na tom, ak si ju jednoducho pripravíme doma a odnesieme so sebou napríklad v termoske.

Káva z domu aj tak chutí najlepšie.
Káva z domu aj tak chutí najlepšie.
pinterest.com/Swell Caroline Jewelry + Monograms

foto: pinterest.com/Swell Caroline Jewelry + Monograms

Čítajte viac:

Pomoc príde o 15 minút! Šikovné rady, ako byť sexi za štvrť hodiny

5. PRIPRAVTE SI DOKONALÝ ODDYCH DOMA

Ak ste zvyknutí na to, že každý víkend trávite niekde mimo domova, či už niekde na wellness, s priateľmi na žúrke či na nákupoch, mali by ste si uvedomiť, že aj toto je značný požierač financií. Nie je nič zlé na tom, ak občas niekam vypadnete, avšak, všetko s mierou. Niekedy stojí za to nahradiť takýto víkend jednoduchým programom doma. Len si to predstavte - napustená vaňa, vínko v pohári, dobrá kniha v ruke. Aj doma si predsa vieme pripraviť program podľa svojich predstáv a verte, že niekedy si takto dokážete ešte oveľa lepšie oddýchnuť.

6. PRIPRAVUJTE SI NÁKUPNÉ LÍSTKY

Vďaka vopred pripravenému nákupnému lístku dokážeme nakupovať oveľa efektívnejšie. Nielenže v obchodoch nestrávime toľko času ale v našom košíku skončia len tie veci, ktoré skutočne potrebujeme! Pár minút strávených jeho prípravou teda rozhodne stojí za tie ušetrené financie a rovnako aj za náš ušetrený čas.

7. PREDAJTE TO, ČO UŽ NEPOTREBUJETE

So starými vecami sa niekedy ťažko lúčime, no ak môžu ešte niekomu poslúžiť, nemali by sme ich zbytočne držať doma. Navyše, na ich predaji môžeme celkom slušne zarobiť. Keď si teda najbližšie nájdete kúsok voľného času, urobte prieskum v domácnosti a zúžitkujte, čo sa dá.

Čítajte viac:

To je ale prekvapenie: Spisovateľka Jana Benková všetky čitateľky EMMY pozýva na večeru. Prídete?

Dobrá rada nad zlato: 20 BEAUTY zlepšovákov, ktoré sa oplatí poznať

Manuál beauty trendov: Odklon od INSTA líčenia, IN je prirodzenosť!