Buďme k sebe úprimné

Som redaktorka vášnivo sa zaoberajúca krásou, preto ma tento trend tak nadchol! Vždy bol totiž prirodzenou súčasťou môjho vnútra. Určite sa ukrýval aj v zákutiach myslí mnohých žien presvedčených o tom, že každá pleť môže byť krásna. Preto som si v tomto článku zakázala používať slová ako chyby a nedokonalosti pleti. Myslím si dokonca, že ani vrásky nie sú tragédia, sú pozitívne, veď hovoria o tom, že sme múdrejšie a skúsenejšie. Skutočná krása je predsa v našej jedinečnosti, preto sa nebojme a konečne si dovoľme byť úprimné aj k svojej pokožke.

Príbeh vlogerky spustil lavínu

Trend s názvom skin positivity zaplavil sociálne médiá, červené koberce, priestor pred objektívmi aj za nimi. Poznáte vlogerku Em Ford? Bola jednou z prvých, ktorá postla fotografie svojej pleti trpiacej na akné úplne bez mejkapu a potom krásne nalíčenú a dokonale hladkú. Veľmi ju prekvapilo, že sa pod tieto fotky pridalo doslova rýchlosťou svetla stotisíc úprimných komentárov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Own who you are. #skinpositivity #mypaleskinblog

Príspevok, ktorý zdieľa Em Ford (@mypaleskinblog),

Ľudia boli šokovaní jej odvahou, prekvapení, že išla so svojou kožou posiatou akné na trh. Mnohým sa nepáčilo, že odhalila svoju pleť s vyrážkami a štipľavo jej to dávali najavo. Iní chválili to, že mejkap ukryl všetky stopy po červených fľakoch aj jazvičkách. Ďalší boli nespokojní s tým, že na seba dala až prihrubú vrstvu mejkapu. No mnohé komentáre boli plné zúfalstva a beznádeje. Písali ich ženy, ktoré podobne ako Em doslova mučil ich problém s akné. Boli nešťastné z toho, ako im znižuje sebavedomie a ničí život.

Týmto všetkým Em Ford odkázala vo svojom videu, ktoré má už takmer 31 miliónov videní: Ste krásne. Ford publikovala pravdu o svojej pleti preto, aby prevzala nad svojím akné kontrolu, aby už nemusela venovať toľko síl jeho ukrývaniu a potieraniu. Priznala sa, že chcela zmierniť emocionálny tlak, ktorý v súvislosti so svojou pokožkou prežívala. Nikto predsa už nemôže ublížiť vášmu vnútru, ak ste svoju pleť ukázali úplne nahú. Možno aj preto sa stala skin positivity horúcou témou a na Instagrame má už 6 500 hasthagov.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE