Z diaľky vyzerá ich život ako z rozprávky, zblízka to však už také idylické nie je. Tmavovlasé a tmavooké arabské princezné zahalené do drahých šiat a obsypané diamantmi sú skutočné, lenže ich život ani omylom nepatrí medzi príbehy z tisíc a jednej noci. Násilnícki manželia, nepodarené úteky, záhadné zmiznutia, aj takto si nažívajú ženy v bohatých kráľovských rodinách. 

Previniť sa dá takmer čímkoľvek

Arabskú kráľovskú rodinu pozná celý svet, pretože rada ukazuje svoje okázalé bohatstvo a divoký životný štýl, ktorý stojí v ostrom kontraste s konzervatívnou a náboženskou populáciou zvyšku krajiny. Na rozdiel od britskej kráľovskej rodiny, ktorej „pracujúci členovia“ sa dajú zrátať na prstoch dvoch rúk, arabskú kráľovskú rodinu tvoria tisíce ľudí – a nepracuje z nich nikto. Všetci sú potomkami prvého arabského kráľa Abda al-Azíza ibn Saúda, ktorý za života splodil 45 synov a viac ako 60 dcér, čiže jeho vnukovia a pravnukovia si užívajú zaručenú kariéru v miestnej vláde a zdanlivo bezodné bankové účty. Jeho vnučky a pravnučky sú však na tom omnoho, ale omnoho horšie.

Z diaľky vyzerá ich život ako z rozprávky, zblízka to však už také idylické nie je.
Z diaľky vyzerá ich život ako z rozprávky, zblízka to však už také idylické nie je.
Zdroj: Shutterstock, Archív

V spoločnosti totiž vládnu prísne náboženské pravidlá, pohlavia musia byť na verejnosti oddelené, tancovať je zakázané a ženy nemôžu samy opustiť domov alebo si bez súhlasu otca či manžela otvoriť bankový účet. Zakázané sú aj vzťahy s príslušníkmi opačného pohlavia. Mnohé princezné sa preto uchyľujú k tajným lesbickým aféram, pretože ak ich prichytia s nevhodným mužom, všetky ich nádeje na manželstvo s mužom na úrovni sa vyparia. Pridajte si k tomu zákaz šoférovania, fakt, že nesmiete vlastniť pas bez súhlasu muža či otca, a jediné, čo vám zostane, je nekonečné množstvo voľného času a neobmedzený prístup k peniazom.

Ani to však nie je zaručené. Nejedna princezná sa previnila „zločinom“, ktorý sa zvyšku sveta zdá malicherný, no pre urazené ego manžela či otca sa za ňou navždy zabuchli dvere zlatej klietky v niektorej z arabských krajín.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.