Ak si ráno aj napriek veľmi krátkej noci nájdete čas na dlhšie zobúdzanie, už v tej chvíli urobíte prvý krok pre zdravšie vyzerajúcu pleť. Najlepším podkladom pod mejkap je zhydratovaná pleť, ktorá potrebuje dodatočne 30-minútový oddych, ešte pred nanášaním líčidiel.

Okrem mejkapu nezabúdajte na korektor, ktorý dokonale prekryje dôkazy prebdenej noci. Na lícne kosti naneste trocha farby a decentne poprášte bronzer na chrbát nosa, ku korienkom vlasov a na bradu. Vytvoríte dojem, že ste po výdatnom spánku. Nanesením maskary zobudíte oči a deň sa môže začať.

Ak neovládate umenie nanášania linky, nechajte to radšej tak a viečka si vymaľujte očnými tieňami v jemnučkých farbách.
Zdroj: Shutterstock

Denný
Prirodzene, sviežo a nie príliš nápadne. Tak by mal vyzerať mejkap počas dňa. Naneste bázu pod mejkap, aby sa lepšie uchytil a vyrovnal tón pleti. Nevynechajte korektor. Či už použijete sypký, alebo kompaktný púder, je to v princípe jedno. Hlavne, že celé líčenie krásne zafixuje a zmatní. Na oči naneste tiež trocha farby. Oranžové a zlatisté tóny zaručene zapôsobia, budete vyzerať ako čerstvo po dovolenke na pláži. (pokračovanie na ďalšej strane)