Zatiaľ, čo ste si istí, že vás s danou osobou romantická budúcnosť nečaká, prečo by ste ju mali úplne odstrániť zo svojho života? Je vôbec možné byť priateľmi po rozchode? Týchto 6 rád vám možno pomôže.

Má to celé vôbec význam?
Má to celé vôbec význam?
Zdroj: Shutterstock

Doprajte si reštart

Dajte si po rozchode trojmesačnú oddychovú pauzu ešte predtým, ako sa rozhodnete ostať priateľmi. Vďaka tomuto času môžete predísť bolestivým ranám.

Odolajte pokušeniam

Nemajte s ním sex. Aj keď vás láka prejsť na „priateľstvo s výhodami,“ s najväčšou pravdepodobnosťou to nie je dobrý nápad. Ak chcete mať zdravý kamarátsky vzťah, vašu situáciu to len skomplikuje. Okrem toho sa táto osoba nestane priateľom s pozitívnym prínosom pre vašu emocionálnu pohodu.

Robte správne rozhodnutia

Vytvorte si pevné hranice. Akonáhle sa skončí prvá porozchodová fáza, je dôležité si nastaviť nový režim. Stretávajte sa preto radšej niekde v kaviarni mimo vášho domova. Tým sa znižuje pravdepodobnosť, že znova skončíte v posteli.

Stojí vám to za to?

Myslíte do budúcna. Ako sa na vzťah s ex bude pozerať váš nový partner? Ak mu to nebude prekážať, mali by ste celú situáciu zvážiť a brať ju vážne. Ak sa s tým však nestotožní, môže to mať na vás dvoch veľmi negatívny vplyv. Skúste sa vcítiť do jeho kože. Nám by sa asi tiež jeho bývalá veľmi nepáčila.

Priznajte si chyby

Nemali by ste byť priateľmi, pokiaľ nie ste schopní diskutovať o svojich chybách a dôvodoch, prečo ste sa rozišli. Ignorovanie akýchkoľvek problémov, vďaka ktorým sa váš vzťah rozpadol, nestanovuje vhodné podmienky na dobré priateľstvo.

Viete, čo chcete?

Opýtajte sa samej seba, prečo chcete byť kamarátmi. Neostávajte zaseknutá v nefunkčnom vzťahu, ktorý nemá budúcnosť. Umelé naťahovanie predlžuje aj vaše trápenie. Utrieďte si preto skutočné dôvody, prečo s ním chcete naďalej ostať v kontakte.