Tieto miesta musí navštíviť každý Slovák!

Rio De Klin

Veru tak, nielen v brazílskom Riu majú svoju sochu Krista, ktorá dohliada na mesto. Kópiu, aj keď samozrejme o niečo menšiu nájdete v nenápadnej obci Klin na severe Slovenska. Okrem sochy vás hore čaká aj nezabudnuteľný výhľad na okolité hory, Oravskú priehradu a pri troche šťastia uvidíte aj poľské Zakopané.

Rio De Klin
Rio De Klin
Instagram.com/i.b.a.j.o.h.n.y

Čítajte viac:

FOTO Wow, tieto miesta musíte navštíviť: Dve z nich sú kúsok za slovenskými hranicami!

Chodník korunami stromov

Od soboty 23.9.2017 môžete navštíviť  nádhernú vyhliadku v Bachledovej doline. Dostanete sa k nej po viac ako 600 metrov dlhom nadzemnom chodníku. O zážitok budete mať určite postarané, pretože trasa vedie doslova ponad koruny stromov. Ak by vás chôdza predsa len nudila, po ceste vás čakajú rôzne edukačné materiály o okolitej prírode.

Chodník korunami stromov
Chodník korunami stromov
Facebook.com/pg/stezkakorunamistromukrkonose

Šranecké piesky

Pieskové duny, ale aj borovicové lesíky, a vodné plochy. Áno, správne ste to prečítali -pieskové duny. Tento kúsok slovenskej exotiky nájdete medzi Lakšárskou Novou Vsou a Plaveckým Mikulášom na Záhorí. Piesok sem privial vietor ešte pre miliónmi rokov z rieky Moravy. A keďže sa tu občasne konajú len vojenské cvičenia a je to chránené územie, oblasť  ostala zachovaná až dodnes. Nájdete tu aj rôzne vzácne druhy rastlín a živočíchov.

Červená skala - Margecany

Ak vás  láka cestovanie vlakom, určite si urobte výlet z Červenej skaly do Margecian. Jedná sa o pravdepodobne najkrajšiu vlakovú trasu na Slovensku. Cez okno si tak môžete obzrieť prírodu Slovenského raja, Nízkych Tatier, dva viadukty, viacero tunelov, ale aj Ružinskú priehradu a vodnú nádrž Palcmanská Maša. Najznámejším úsekom je špirálovitý Telgártsky tunel, ktorý je celosvetovým technickým unikátom. Želáme šťastnú cestu.

Železničný úsek červená skala - Margecany
Železničný úsek červená skala - Margecany
Krasneslovensko.eu/328/zeleznicny-usek-cervena-skala-margecany

Opálové bane

Kúsok od Prešova pri obci Červenica sa nachádzajú unikátne opálové bane. Dobrá správa je, že v súčasnosti sú sprístupnené verejnosti. Pod zemou sa nachádza okolo 24 km banských chodieb, ale nebojte sa, nebudete blúdiť. Sprístupnená trasa má cca 1,3 km a pod zemou strávite hodinku. Pre odvážnejších sa tu prevádzkuje aj technické potápanie. Takže, hor sa do hlbín, možno si domov prinesiete aj nejaký ten drahokam. Ozaj...nezabudnite sa dobre obliecť.

Opálové bane
Opálové bane
Opalovebane.com

Viac fotografií nádherného Slovenska a krásnych miets, ktoré musíte navštíviť nájdete v našej galérii.

Čítajte viac:

Farboslepý fotograf cestuje po svete a robí unikátne zábery zo života veľkomiest!

FOTO Tieto pláže sa nachádzajú v Európe: Budete sa cítiť ako v Karibiku, presvedčte sa sami!

Zabudnite na tuctovú dovolenku: Navštívte miesta, o ktorých ste doteraz ani nepočuli!

Odhaľte s nami krásy Kirgizska: Do týchto fotografií sa zamilujete!