Pozrite sa, aké unikátne kopce nám ponúka slovenská príroda!

Nemáte chuť cestovať za letnou dovolenkou dlhé kilometre? Tak urobte tento rok zmenu. Vymeňte more za hory, ktoré vám poskytnú čarokrásny pohľad na celé šíre okolie. Toto je 7 naj, ktoré vám dokážu, že Slovensko je viac než nádherné!

1. KRIVÁŇ

Nedajte sa zmiasť, teraz máme na mysli ten vysokotatranský. Meria síce 2494 metrov, ale za tú krásu, ktorú uvidíte z jeho vrcholu, to rozhodne stojí. Veď nie nadarmo sa uvádza ako jeden z hlavných symbolov Slovenska. Cesta nahor trvá v priemere 4 hodiny a je skôr pre náruživejších turistov. Počas cesty na vrchol nie je k dispozícii žiadna chatka ani občerstvenie, takže je dobré poriadne sa vyzbrojiť.

Výstup na Kriváň rozhodne stojí za to.
Výstup na Kriváň rozhodne stojí za to.
instagram.com/mateuszmar/

foto: instagram.com/mateuszmar/

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

2. LOMNICKÝ ŠTÍT

Napriek tomu, že Lomnický štít nie je naším najvyšším vrcholom, rozhodne je najznámejším nie len doma, ale aj medzi zahraničnými návštevníkmi. A viete, čo je super? Cesta na jeho vrchol je maximálne jednoduchá, pretože sa naň pohodlne vyveziete lanovkou. Navyše, na jeho vrchole si môžete prezrieť observatórium, ktoré je najvyššie položeným pracoviskom SHMÚ na Slovensku. Náš druhý najvyšší štít vám ponúkne výhľad z výšky 2633,9 metrov a navodí vo vás pocit, že ste v raji!

Lomnický štít.
Lomnický štít.
instagram.com/nikolmoravcova/

foto: instagram.com/nikolmoravcova/

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

3. GERLACHOVSKÝ ŠTÍT

A je tu, náš najmajestátnejší a najvyšší vrch, ktorý meria až 2654,4 metrov! V tomto prípade však výstup na jeho vrchol nebude vôbec jednoduchý, preto by ste sa doň mali pustiť len v prípade, že si na niečo také naozaj trúfate. Vyjsť na Gerlach je dovolené len v prítomnosti horského vodcu, ktorý pri výstupe na vrchol usmerní každý jeden váš krok.

Gerlachovský štít.
Gerlachovský štít.
instagram.com/durbaj/

foto: instagram.com/durbaj/

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

4. VEĽKÝ ROZSUTEC

Tento slovenský vrch je známy aj vďaka mnohým legendám a povestiam spätým ešte s Jánošíkom, ktorý tu údajne ukrýval svoje poklady. Napriek tomu, že doteraz poklad ešte nikto nenašiel, Veľký Rozsutec zostáva veľmi obľúbeným vrchom na turistiku. Meria 1609,7 metrov a je považovaný za jeden z najkrajších slovenských kopcov.

Veľký Rozsutec.
Veľký Rozsutec.
instagram.com/ladikrejc/

foto: instagram.com/ladikrejc/

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

5. RYSY

Napriek svojej úctyhodnej výške 2498,7 metra sú Rysy vrcholom, ktorý je pomerne ľahko dostupný. Nachádzajú sa na slovensko-poľskom pohraničí a poskytujú nádherný pohľad na okolitú krajinu. Výstup na tento vrchol si môžete spríjemniť aj posedením na Chate pod Rysmi, ktorá je najvyššie položenou horskou chatou na Slovensku.

Scenéria úžasných Rysov.
Scenéria úžasných Rysov.
instagram.com/shzhajek/

foto: instagram.com/shzhajek/

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

6. VEĽKÝ CHOČ

Niekedy nie je pravidlom, že najvyšší vrch musí poskytovať najkrajší pohľad. Tak je to aj v prípade vrchu Veľký Choč, ktorý napriek tomu, že meria len 1611 metrov, poskytuje výhľad, ktorý vás dostane do úžasu. Aj vďaka tomu je považovaný za jeden z najkrajších kopcov na Slovensku. Verte, že výstup na jeho vrchol trvajúci približne 2,5 hodiny zaručene neoľutujete!

Dokonalý oddych po výstupe na Veľký Choč.
Dokonalý oddych po výstupe na Veľký Choč.
instagram.com/i.wisnia/

foto: instagram.com/i.wisnia/

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

7. KRÁĽOVA HOĽA

V srdci stredného Slovenska, z malebnej dedinky Šumiac, vedie cesta na najnavštevovanejší vrch Nízkych Tatier, Kráľovu Hoľu. Vrch známy z básni a piesní ešte z obdobia štúrovcov vám poskytne čarovný výhľad na prostredie Nízkych Tatier z výšky 1946,1 metra. Plán na víkend ako stvorený!

Malebná Kráľova Hoľa.
Malebná Kráľova Hoľa.
instagram.com/natalka.kolacik/

foto: instagram.com/natalka.kolacik/

Viac fotografií nádherných slovenských vrchov nájdete v našej galérii .

Čítajte viac:

Cestovaním ku zdraviu: Toto sú miesta, kde na vás čaká dokonalý únik z reality!

Svetové unikáty na Slovensku! Miesta, ktoré stoja za návštevu a musí ich vidieť každý Slovák!

Cestovanie ich baví: Slovenka Zuzka s Austrálčanom Brendonom poradia, ako na to

NAJočarujúcejšie miesto Slovenska: Chodia sem aj turisti z ďalekých krajín

VIDEO: Top blogerka Janka poradí, ako cestovať aj za málo!