Ženy sa dnes radi hrajú na odvážne a dokonale samostatné. Je to síce sexi, avšak mali by sme pamätať, že v niektorých prípadoch nám  len vyššia dávka odvahy nepomôže. V cudzom, nepoznanom svete by sme sa samé zrejme neubránili, preto je dôležité riadiť sa pravidlami, vďaka ktorým si okolo seba vytvoríme bezpečnú zónu a nič nám nehrozí.

1. NESPOLIEHAJTE SA LEN SAMA NA SEBA

Netreba byť naivnými a myslieť si, že nám sa nikdy nič nestane. Pred odchodom na cesty by sme o svojich plánoch mali informovať minimálne najbližšiu rodinu a priateľov, aby vedeli, kde sa nachádzame. Tiež by sme si mali preveriť destináciu, do ktorej sa chystáme, zistiť kde sa nachádzajú pofidérne miesta a gangy, ktorým sa musíme širokánskym oblúkom vyhýbať. Mali by sme sa tiež vybaviť screenshotmi mapiek a nespoliehať sa na to, že všade bude prístup na internet.

2. NEDRÁŽDITE OBLEČENÍM A VÝZOROM

Ak sa vyberiete na dovolenku sama, žiaľ, nie je to ideálna situácia, ktorá by vám umožňovala správať sa ako módna diva, práve naopak. Pokiaľ ste na cestách sama, nemali by ste na seba pútať pozornosť. Verte, že preháňať to s krásou sa v tomto prípade vôbec nevypláca. Ak to stavíte na priemerné šaty, topánky bez opätkov, priemerné vlasy a priemerný make-up, stále budete krásna. Dôležitejšie však je, že budete v bezpečí.

3. VYHÝBAJTE SA NADMERNÉMU ZDIEĽANIU

Jasné, všetci dnes zdieľame krásne zážitky na sociálnych sieťach. Nie je to však najlepší nápad, pokiaľ sme sama na cestách. Pokiaľ by niekto chcel, celkom jednoducho vás dokáže vystopovať podľa toho, čo  kedy zdieľate na svojom profile. V tomto prípade bude rozumnejšie, ak budete fotky pridávať až po návrate z dovolenky.

Cestovať sama má svoje výhody.
Cestovať sama má svoje výhody.
pinterest.com/etsy.com

foto: pinterest.com/etsy.com

4. BUĎTE PRIPRAVENÉ AJ NA NAJHORŠIE

Viete čo je najlepšou výhodou slzného spreja? Je malý, šikovný a veľmi ľahko ho ukryjete hoci aj v malej štýlovej kabelke. Navyše, mať ho vždy po ruke nie je vôbec na škodu. Ďalšia vec, ktorá sa zíde, je zistiť, kde sa nachádza policajná stanica. Na takéto veci človek málokedy myslí, no verte, že budete oveľa kľudnejšie spávať, keď budete o mieste, kam sa vyberiete, ovládať aj takéto maličkosti.

5. NIKDY NEBUĎTE ÚPLNE SAMA

Nech už na vašom babskom výlete stretnete akokoľvek sympatického pána, nedajte sa obalamutiť. Ak už to musí byť, vždy sa stretávajte výhradne na miestach, kde je kopa ľudí, dokonca aj po západe slnka. Pamätajte, že romantika niekde v súkromí je v tomto prípade luxus, ktorý vás môže stáť príliš veľa.

6. NEBUĎTE PRÍLIŠ NAIVNÁ A STAVTE NA ISTOTU

Na osamelej babskej jazde nie je priestor na prijímanie lichôtok, ani na to, že vám niekto kúpi drink, lebo ste mu sympatická. Takéto triky by vám hneď mali byť podozrivé. Naopak, mali ste využiť pár ťahov, ktoré od vás odvrátia pozornosť. Napríklad, celkom funguje falošná obrúčka alebo zásnubný prsteň na ruke. Pre zvýšenie svojej bezpečnosti by ste tiež mali používať len oficiálne a spoľahlivé taxi služby a určite nezaškodí, pokiaľ si pred cestou osvojíte aj pár trikov na sebaobranu. Nikdy predsa neviete, kedy ich využijete.

Čítajte viac:

Štýlová výbava plaviek na dovolenku: Inšpirujte sa topmodelkou Michaelou Kocianovou!

Vyrazte na dámsku jazdu sebavedomé a krásne!

Tak na tieto chyby pozor, milé dámy: Muži si na ne potrpia viac, než by ste vôbec mysleli

Dovolenka so svokrou? Nikdy viac, radšej sa nechám zožrať žralokom, tvrdí Jana, ktorá toto peklo zažila

Mačo na dovolenke: Čo robiť, keď sa na neho začne meniť váš chlap? A vy sa nestíhate čudovať?