Vy ste iné. Vy sa dokážete pozerať na svet dlhodobo. Dokážete vidieť bábiku a kúpiť ju pre bábätko svojej sestry, ktoré sa narodí o pol roka. Preboha, veď ja som zažil, ako moja krásna úžasná priateľka kúpila magnetku na chladničku už v polke dovolenky. To som ostal normálne obarený. Po prvé, magnetky na chladničku sú mor každej vkusnej domácnosti – to si povedzme otvorene, a po druhé – tie sa predsa kupujú na letisku cestou z dovolenky, keď sa už všetka zábava skončila a treba sa vrátiť k povinnostiam. Pre muža zháňanie darčekov nie je ťažké. Dajte mi osobu a dôvod darovania a nakúpim vhodný darček do pol hodiny. Ale vyberať ich dopredu? Že až na Vianoce ho chcem dať, ale kúpim ten náhrdelník v lete? To je šialenstvo.

Chronologicky nelogické správanie, ktoré nedáva zmysel. Priznajme si to. Ak ste chlap, je veľmi malá šanca, že počas roka vidíte vo výklade vec a poviete si – je síce júl, ale ja toto kúpim svojej drahej a dám jej to až na Vianoce. To vážne? Nie, takého muža nepoznám. Lebo my fungujeme inak. Keď vidím niečo, čo by sa mojej milovanej osobe mohlo páčiť, kúpim to hneď. A darujem pri najbližšej príležitosti. Ak je najbližšia príležitosť ďalej ako o týždeň, jednoducho to dostane len tak. A dáva to zmysel, lebo aspoň ten darček nemôžete stratiť. A úprimne, schovávať niečo pol roka? Kde? V byte, v ktorom vládnete železnou rukou a poznáte každý kút? Nemožné. V práci, kde keď opustíte pracovisko na pár minút, vám kolegovia prevrátia stôl hore nohami a všetko, čo nie je priskrutkované k stolu, nájdete v chladničke? A keď už sa muž rozhodne že to skúsi, tak kúpi darček, nebude o ňom rozprávať, dobre ho schová a pokúsi sa naň na pár mesiacov zabudnúť, aby nebol v pokušení vytiahnuť ho po najbližšej hádke. No viete, koľko darčekov sa už našlo zapotrošených vzadu v skrini pol roka po tom, ako ho mal venovať?

Zdroj: Instagram.com/rebeccawhiteshoes

A koľko sklamaných ženských tvarí, keď pri otváraní darčekov slečna nenašla prekrásne náušnice, ktoré vám ešte v lete ukázala vo výklade a bola by prisahala, že ste ich potom tajne bežali kúpiť? Ako je to možné? Kde tie náušnice sú? Komu ich dal? Má nejakú druhú, pre ktorú ich kúpil? To je drzosť. On kúpil náušnice, ktoré som mu ja ukázala, pre svoju milenku? Veď ja mu to spočítam! A hádka je na svete. Žena kričí na muža, nech mu prezradí meno tej rozvracačky rodín. A muž? Len zdesene vybehne z dverí, vybehne z bytovky. Uteká do auta a v náhlom návale dávno zabudnutých spomienok otvorí priehradku v dverách auta a s náušnicami kúpenými pred pol rokom a zabudnutými v tom istom okamihu, ako ich do auta schoval, uteká naspäť domov. Zachrániť, čo sa ešte z vianočnej atmosféry dá. A to stále pracujeme s variantom, že sa na to príde. Predstavte si, že muž je v schovávaní svojich úmyslov vynachádzavejší a žena nič netuší. V tom prípade Vianoce prebehnú v poriadku a náušnice nájde zamestnanec autoservisu pri najbližšom vysávaní interiéru! A myslíte, že vám ich vráti? Ani náhodou. Takže, dámy, prosím! Nehnevajte sa na toho vášho, ak zháňa darčeky na poslednú chvíľu. Neznamená to, že vás neľúbi ani že na vás nemal počas roka čas. Znamená to len jedno. Je to chlap. A my chlapi sme už raz takí.

Čítajte viac: 

Vianočný servis pre LENIVÉ a POHODLNÉ: EMMA pozná 8 super trikov, ako sa pred sviatkami nezodrať!

TOTO je 10 najlepších vianočných pesničiek: Neuveríte, ktorá si vybojovala prvé miesto!

10 tipov ako si vychutnať silvestrovské bublinky

Deti našich celebrít: Pozrite sa, ako vyrástli, sú ešte rozkošnejšie ako predtým!

Vianoce v Bielom dome: Melania Trump ho premenila na prenádherný rozprávkový dom!