Meno Patrik Herman sa takmer tri desaťročia spája s televíziou Markíza. Nikto by teda nečakal, že sa rozhodne pre zmenu.

Moderátor pracoval v Markíze úplne od jej vzniku v roku 1996. Bol tvárou množstva relácií a podieľal sa aj na prácach v Nadácii Markíza. Ako dnes informoval denník Nový čas, po 26 rokoch sa rozhodol, že je čas na zmenu a dal výpoveď.

Patrik Herman v Markíze končí
Zdroj: Instagram @pa3kherman

„Som vďačný za ponuku RTVS, ktorá mi dáva príležitosť zúročiť doterajšie skúsenosti a posunúť sa ďalej. Teším sa nielen na novú moderátorskú úlohu, ale aj na ďalšie formy spolupráce a možnosť rozvíjať charitatívne projekty a pomáhať ďuďom. Verím, že svojou troškou budem mať šancu prispieť k dobrej veci. Teším sa na spoluprácu s novými kolegami a urobím všetko preto, aby som dôveru, ktorú do mňa vložila RTVS a ľudí, ktorí ju tvoria, nesklamal. Zároveň chcem poďakovať Televízii Markíza za všetko, čo som vďaka nej zažil a čo som sa vďaka nej naučil a tiež ďakujem všetkým kolegom, s ktorými mi bolo cťou spolupracovať,“ vyjadril sa Patrik Herman.


Patrik Herman bol tvárou Markízy už od jej vzniku, čo je viac než 26 rokov. Vďaka svojej profesionalite a príjemnému vystupovaniu si rýchlo získal sympatie divákov a na konte má tiež viacero prestížnych ocenení. Patrik sa rozhodol pre kariérnu zmenu, chcem sa mu preto úprimne poďakovať za jeho dlhoročný a výrazný prínos v našich spravodajských či publicistických reláciách ako Televízne noviny, Paľba, Lampáreň, či napokon Reflex. V jeho ďalšom profesionálnom i osobnom živote mu želám len to najlepšie," povedal pre Plusku generálny riaditeľ Markízy Matthias Settele.

,,Patrikovi Hermanovi sa chcem poďakovať za všetko, čo pre našu televíziu urobil. A nebolo toho málo. Patrik sa rozhodol odísť a ja to rešpektujem," vyjadril sa k jeho odchodu aj šéf spravodajstva Henrich Krejča.