48 Hour Film Project je súťaž, v ktorej musíte počas jediného víkendu vymyslieť, natočiť, zostrihať a odovzdať krátky film. Následne prebehne premietanie a udeľovanie cien, kde sa všetci dozvedia, ktorý film bude reprezentovať Bratislavu na medzinárodnom festivale Filmapalooza a postup do Cannes. "Sme veľmi radi, že sa 48 Hour Film Project vracia do Bratislavy. Je pre nás cťou ju organizovať, pretože v minulosti  sa súťaž v tomto meste stala našou veľkou inšpiráciou" hovoria producenti projektu David J.V. Schöbl a Radka Poláková Beránková.

Bohužiaľ, kvôli momentálnej situácii sa tento rok tradičná "48- ička" v Bratislave nekonala, avšak prebehla Global Film Challenge, ktorej sa zúčastnil tím - FILM s.r.o. vedený Ladislavom Ciriom, pričom v prvom kole porazili viac ako 20 tímov z celého sveta. "Do filmového festivalu 48 Hour Film Project sme sa zapojili v poradí už 4. raz. Doteraz sme vyzbierali 7 filmárskych ocenení,  tento rok sa však tešíme veľkému úspechu. Aktuálne sa nachádzame v TOP 16-tke, kam nás dostala filmová porota. Reprezentujeme tak celé Slovensko a sme v top 16 z 383 teamov, 56 miest a 27 krajín celého sveta," dodáva Ladislav.

Skupina Slovákov bude ďalej bojovať o účasť na Filmapalooze v Cannes a o finančnú odmenu. Držíme im palce a dúfame, že uspejú. Nezabudnite ich tiež podporiť v ONLINE HLASOVANÍ, ktoré prebieha od pondelka 29. júna.