Ono to tak v hlavách dievčat a žien funguje. Rozchod sa často rovná prehodnocovanie doterajšieho života a často nás nakopne k veľkým zmenám a činom. Inak na tom nebola ani Klára, s ktorou sa po troch rokoch rozišiel priateľ. "Mala som vtedy dvadsaťpäť, plánovala som si s Jakubom spoločnú budúcnosť a bola som naozaj šťastná. Nemali sme žiaden problém. Teda aspoň ja som si to myslela. V jeden krásny slnečný deň ma doslova zrazil na kolená. Bez okolkov mi povedal, že už dlhšie cíti, že láska vyprchala a ja ho už nepriťahujem. Myslela som, že snívam," spomína dvadsaťosemročná Bratislavčanka. Mladej žene sa vtedy zrútil celý život ako domček z karát a nedokázala pochopiť, čo sa stalo. Až keď sa od známych dozvedela, že jej ex má už dlhšie novú známosť, všetko pochopila. Ďalšia rana prišla vtedy, keď jeho nový objav uvidela. "Bola to ultraštíhla slečna pripomínajúca barbínu. On, čo mi celý čas tvrdil, že sa mu moje krivky páčia sa zrazu producíroval s dievčaťom, ktorému trčali rebrá. Toto moje sebavedomie totálne zabilo. Stále mi znelo v ušiach "už ma nepriťahuješ". Vtedy som si povedala, že jemu aj všetkým ukážem," opisuje začiatky svojho šialenstva Klára.

Čítajte viac:

shutterstock.com

"Napriek tomu, že som nemala extra nadváhu, pripadala som si zrazu tlstá. Svoju ženskú postavu som začala nenávidieť a začala som spriadať plán svojej premeny. Našetrené peniaze na byt, ktorý sme si chystali s Jakubom kúpiť, som investovala do troch plastických operácií. Dala som si zmenšiť a spevniť prsia, upraviť nos a odsať tuk. Tým to však neskončilo. Túžila som po útlej postave, akú som začala obdivovať na androgýnnych modelkách v časopisoch. Päť dní v týždni som každé ráno hodinu behala a večer makala vo fitku. Skúšala som aj rôzne diéty, medzi ktorými som objavila Lagerfeldovu 3D, ktorá je založená na prísnych pravidlách, ktoré povoľujú jesť zeleninu a niektoré druhy mäsa. Jej súčasťou sú aj špeciálne nápoje na ráno a najmä striktné kontrolovanie kalórií. Napriek tomu, že týmto spôsobom viete rapídne schudnúť, táto diéta patrí k najnebezpečnejším na svete. A je. V kombinácii s neustálym behaním a cvičením sa zo mňa časom stávala vyziabnutá troska. Nevládala som v práci, bola som slabá, vypadávali mi vlasy, mala som problémy s menštruáciou. Ja som to však akoby nevidela, bola som šťastná, že vyzerám ako modelka. No to som si myslela iba ja," spomína mladá žena, ktorá sa pre svoj sen vyzerať dokonale takmer zničila.

Čítajte viac:

Skutočný príbeh Aleny: Veštbám som podriadila celý svoj život!

Našťastie mala Klára pri sebe rodinu a kamarátku, ktoré jej pomohli. "Moja mama bola zo mňa nešťastná, no ja som jej nechcela dovoliť riešiť môj stav. Bola som na ňu nahnevaná a nejaký čas som sa s ňou dokonca odmietala stretávať. Musela zasiahnuť moja kamarátka, ktorá ma doslova násilím dovliekla k psychologičke, kde som konečne pochopila, že mám problém. Potom to už malo rýchly spád a ja som skončila na psychiatrii v partii anorektičiek. A viete čo bolo najhoršie? Že som na to bola vlastne hrdá. Hrdá na to, že patrím k anorektičkám. Trvalo dlho kým som sa dostala do štádia, v ktorom som dnes," dodáva Klára, ktorá sa stále ambulantne lieči a dúfa, že raz príde deň, kedy ten tichý hlas v jej hlave, ktorý neustále rieši jej váhu, utíchne.

Čítajte viac:

Skutočný príbeh: Táto diéta mi KONEČNE zmenila život

Skutočný príbeh: Luciin priateľ ju namočil do podvodu, dostala 2 roky natvrdo!

Skutočný príbeh: Život v luxusnej klietke Zuzanu odstrihol od reality