O mladom talente s menom Sermone sme vám v EMME už hovorili, raper je späť s nákladom novej hudby, jeho EP OMEN je konečne vonku.

O tom, ako SERMONE začínal hrou na heligónke, sa dočítate TU

Jasné, že nás na úvod zaujal názov OMEN. Prečo? Ako? Čo pre teba znamená? 

,,V prvom rade chcem poďakovať za pozvanie k tomuto článku. Mám radosť z toho, keď ľudí zaujíma genéza a priebeh tohoto EP.
Už ako chlapec som mal tendenciu sa odrážať od znamení a toho, čo bolo trochu mimo normálne zmýšľanie. A keďže došlo na mňa tvorivé obdobie, snažil som sa ho do poslednej bodky využiť, práve preto som to pomenoval OMEN - Znamenie.
Pre mňa osobne to znamená cesta, výzva... niečo čo ti náleží a ideš si po to."

EP s názvom OMEN
Zdroj: Natália Šimčisko

Povedz nám niečo o tvojej novej tvorbe. Ako dlho si na nej pracoval; bol to skôr náročný proces alebo si si to užíval? Ak nastali komplikácie, aké? 

,,V priebehu jedného dňa som napísal 4 skladby z celého EP, práve tam vznikol OMEN.
Počas písania to je iná dimenzia a mnohokrát sa stretávam s tým, že píšem text, v ktorom používam rôzne slová, ktoré som sám nikdy predtým nepoužil.
Ako keby to písal niekto iný... Ja si skôr užívam finál, odosobniť sa ako autor a počúvať to ako úplne neznáma osoba, z úplne inej perspektívy ako interprét.
Ak ak máš zimomriavky z vlastnej tvorby, toho, čo rád alebo rada robíš, v hocijakom 
odvetví, znamená to, že niečo robíš veľmi dobre.
Komplikácie, okrem toho, že sa mi zmazali 3 skladby, ktoré neboli zálohované - neboli žiadne. Aj na základe toho som si postavil "domáce nahrávacie štúdio" a keďže nám cash nepadá len tak z oblohy na zem, približne polrok trvalo, kým som si všetko kúpil, pripravil a začal nahrávať sám."

Líši sa niečím od tvojich predošlých vecí?

,,Určite áno, nenájdete tam žiaden Old School. Zameral som sa prevažne na techniku s hlasom, flow control, práca s textami a úplne iné adliby ako v predošlých hudbách. 
Ad Lib je môj druhý podpis a veľakrát sa viem pri mikrofóne na tom nechutne opustiť," dodáva so smiechom.

Aké máš ohlasy? Reakcie ľudí, si spokojný? 

,,Pri tých Boom bap type beatoch mali ľudia vo zvyku moju tvorbu porovnávať so Separom, čo mne osobne prišlo vždy odveci, pretože každý je výnimočný niečím iným a zatiaľ mi vrámci tohoto EP nikto nič také nepovedal, takže uvidíme, dokedy mi to vydrží - GR PU PU PU (hahaha)
Reakcie ľudí? Mám suseda, ktorý má vyslovene problém s mojou hudbou, ale občas sa mi stane, že počujem hrať môj playlist na YouTube z jeho bytu. Takže reakcie sú super :) "

Ktorú skladbu máš najradšej, poprípade máš k nej nejaký špeciálny vzťah? A prečo? 

,,Inklinujem ku každej, to som proste ja, ale špeciálny vzťah mám k skladbe -
"Zarobený ca$h", po refréne vždy zistím, koľko ľudí funguje presne ako ja."

Sermone
Zdroj: Natália Šimčisko

Chystáš sa aj na turné? Alebo máš pripravenú nejakú špeciálnu show k EP?

,,Show som mal pripravenú v hlave ešte predtým, než som sa vôbec rozhodol nejaké EP spraviť. Aj to je jeden z mojich motorov, predstava a zhmotnenie. Ak sa nájde v budúcnosti tím ľudí na oveľa väčšie shows, tak pôjdem do toho bez mihnutia oka, pretože práca s ľuďmi a stage je niečo, čo má baví ako vás korčule alebo bicykel."

Čo ťa inšpiruje v tvorbe? Ľudia, miesta alebo zvuky samotné? Ako tvoríš a kde je to pre teba najideálnejšie?

,,Sú to rôzne situácie a momenty, ale dosť často vidím len vizuálny obraz v hlave a už od toho sa dokážem odraziť. Napríklad v aute sa mi stáva, že musím odstaviť urgentne na krajnici, lebo mám myšlienku. Párkrát som sa pristihol pri tom, že "však to si zapamätám..." Nie, nezapamätáš. Najradšej tvorím doma, v mojej zóne."

Plánuješ do budúcna nejaký väčší projekt? Album alebo niečo podobné?

,,Album, spolupráce a mnoho iných projektov, ktoré už vychádzajú na svetlo."

Je niečo čo by si chcel odkázať fanúšikom na záver?

,,Rob čo ťa baví, čo ťa napĺňa, lebo tie roky potom, ti už nikto nevráti."

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII