Podľa psychológa a autora prestížneho časopisu Psychology Today Daniela Marstona, PhD., ľudia nepotrebujú priateľov ani na prežitie a dokonca ani na to, aby boli šťastní.  Tu je 7 dôvodov, prečo sú niektorí ľudia samotári (alebo časom budú):

1. Sú introverti

Interakcie s ľuďmi sú pre introvertov menej lákavé a menej uspokojujúce než pre extrovertov. Ich mozog totiž pozitívne reaguje na neurotransmiter acetylcholín, ktorý produkuje pocity šťastia z ticha a pokoja. Bohužiaľ, preexponovaná západná kultúra tento typ osobnosti potláča a introvertom vnucuje spoločenské normy, ktoré im ubližujú.

Ak ste sami, môžete robiť, čo len chcete.
Zdroj: Shutterstock

2. Radi robia veci po svojom

Väčšina spoločenských situácií vyžaduje určitú mieru kompromisu. V spoločnosti iných ľudí sa nie vždy dostanete do reštaurácie, do ktorej ste naozaj chceli ísť, ani na film, ktorý ste naozaj chceli vidieť. Ak ste sami, môžete robiť, čo len chcete, a niektorým ľuďom to skrátka takto vyhovuje viac.

3. Majú radi ticho

Ticho je v súčasnosti veľmi vzácna komodita a mnohí z nás potrebujú jeho terapeutické účinky ako soľ. Keď sme v spoločnosti inej osoby, ticho je obyčajne utópia.

Ticho je v súčasnosti veľmi vzácna komodita.
Zdroj: Shutterstock

4. Sú citovo nezávislí

Nemajú potrebu byť nonstop obklopení ľuďmi. Sú spokojní vo svojej vlastnej spoločnosti. Nečakajú, kedy ich urobí šťastnými niekto iný, sú strojcami vlastného šťastia. Dokážu si poradiť s problémami aj so starosťami a nepotrebujú iných, aby im vylepšovali náladu. Vážia si sami seba, majú sa radi a vystačia si sami so sebou. A zaslúžia si za to obdiv, nie posmešky.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.