Pozrite, ako vyzerá najväčší obor medzi európskymi stavbami!

Rusko je krajina plná prekvapení, ktorá doslova posúva hranice ľudských možností. Aj vďaka tomu pre nás určite nie je prekvapením, že dosiahla ďalší rekord. V ruskom Petrohrade totiž vyrástla najvyššia európska budova, ktorá láka tisíce turistov aj napriek tomu, že stále nie je dokončená.

Mrakodrap The Lakhta Center sa nachádza na pobreží Fínskeho zálivu, v severozápadnej časti Petrohradu. Začal sa stavať už v roku 2012 a v jeho okolí sa vybudovala úplne iná, moderná podoba mesta. Okrem najvyššej európskej budovy je tu aj nový štadión, osobný prístav a množstvo parkov dotvárajúcich maximálne luxusný nádych celého prostredia. Tha Lakhta Center meria 462 metrov, čím sa stal najvyšším európskym a zároveň druhým najvyšším svetovým mrakodrapom. Prvenstvo ešte stále patrí čínskej výškovej veži – Shanghai Tower.

To je nádhera!
To je nádhera!
pinterest.com/pin/386324474280870267/

foto: pinterest.com/pin/386324474280870267/

Viac fotografií nájdete v našej galérii.

Väčšina priestoru sa použije ako kancelárske priestory, avšak, nezúfajte. Vo výške 360 metrov bude zriadená aj vyhliadková plošina s reštauráciou poskytujúcou nezabudnuteľný panoramatický výhľad. Okrem toho tu bude sídliť aj vedecké a vzdelávacie centrum, planetárium, koncertné haly a amfiteáter, takže verte, že príležitostí na zážitky bude v tejto budove naozaj neúrekom, nehovoriac o tom, že zaujímavou je aj samotná konštrukcia budovy. Vďaka jej špeciálnemu prevedeniu sa totiž otáča o neuveriteľných 90 stupňov! Tú sa teda rozhodne oplatí navštíviť!

Viac fotografií najvyššej budovy Európy nájdete v našej galérii.

Čítajte viac:

Táto krásna travelagentka miluje cestovanie: Jej fotky vás úplne očaria!

6 NAJromantickejších miest v Európe, ktoré musíte navštíviť

TOP fashion ulice sveta: Módne maniačky prezradili, kde sa im nakupuje najlepšie!

7 NAJkrajších destinácií, ktoré môžeš precestovať aj úplne sám

TOTO dokáže len pani príroda: Opustené stavby, ktoré sa vďaka nej zmenili na rozprávkové miesta!