Sú ako jedna veľká šťastná rodina a za všetko môže Alexandra Orviská. Známa moderátorka jojkárskej relácie TopStar si vždy potrpela na dobré rodinné vzťahy. Drží sa zásady, že ľudia by mali spolu dobre vychádzať aj po rozchode či rozvode. Presne tak, ako si to zariadila ona. Keď pred rokmi prestala tvoriť pár so známym hudobníkom Martinom Valihorom, nesnažila sa ho vyškrtnúť zo života ani ho nezačala nenávidieť. Mali spolu predsa dcéru a kvôli nej si povedali, že svoj vzťah musia upratať. „Chvíľku nám to trvalo, aj sa medzi nami zo začiatku objavili trenice, ale to je normálne. Fungovalo to tak, že aj keď sme sa pohádali, museli sme sa zmieriť a začať spolu komunikovať. Lebo keď ste rodičia, inak to ani nejde. Vtedy nemá zmysel naťahovať sa o to, kto má pravdu a kto komu ublížil,“ vysvetľuje Saša, ktorej práve tento postoj pomohol vybudovať si so svojím ex pekný vzťah. Dokonca taký, že si často telefonujú a nemajú problém dať si spolu drink  alebo spoločný obed.

Martinovi Valihorovi jeho priateľka, herečka Natália Germáni, v zime porodila dcérku Zunu.
Martinovi Valihorovi jeho priateľka, herečka Natália Germáni, v zime porodila dcérku Zunu.
Zdroj: Lukáš Kimlička

Ja mám takú teóriu, že keď dvaja ľudia začnú spolu chodiť, najskôr sú len kamaráti, ktorí sa stretávajú, postupne sa spoznávajú a až neskôr sa zamilujú, takže sa z nich časom stanú partneri a rodičia. Lenže keď sa ten partnerský vzťah skončí, mali by sa opäť vrátiť do stavu, keď ešte neboli frajeri, len sa kamarátili. Aj my s Martinom sa tak snažíme fungovať. To, že sme kedysi tvorili pár, je už naozaj dávno a medzi nami sa to posunulo do štádia, až si niekedy pripadáme ako súrodenci. A žiarlivosť? Nie, my dvaja na seba naozaj nežiarlime.“ Podľa Saše to vraj nie je o povahe, ale skôr o tom, že človek by sa mal postupne vedieť vyrovnať s vecami, ktoré sa mu v živote stanú, a teda aj s vlastnou minulosťou. Preto nemala problém ani s tým, keď jej ex predstavil novú priateľku, ktorú ona okamžite prijala do rodiny. Presne ako sa to stalo v prípade herečky Natálie Germániovej.

Sama som vyrastala podobne, lebo moji rodičia už celé roky nežijú spolu, a ako dieťa som videla, že sa aj po rozvode dokázali dohodnúť. Nemám problém pozvať k sebe otca, jeho druhú manželku a svoju nevlastnú sestru a nikomu neprekáža, že na terase sedí aj moja mama. My držíme spolu, nech by sa dialo čokoľvek.
Alexandra Orviská

„Keď vidím, že môj bývalý má vedľa seba perfektnú ženu, tak sa z toho teším aj za neho. Prečo by mi to malo prekážať? Veď Natália je plná energie, má podobný humor ako ja a ešte je aj krásna. Ja síce nemám žiadne právo montovať sa mu do výberu partneriek, ale rozumiem si s ňou. Tak, ako sadla Martinovi, sadla aj mne, asi preto, že má náklonnosť k podobným typom žien.“

Pokračovanie naďalšej strane.