Správna afirmácia sa rovná pozitívnemu nastaveniu mysle

Na toto existuje veľmi jednoduché pravidlo: „Všetko, čo si myslíme, sa stáva našou pravdou.“ Takže áno, ak sme presvedčené o tom, že sa niečo nedá, že si to nezaslúžime, že sa nám deje len to zlé, potom to aj vyžarujeme, tým to priťahujeme a následne tým žijeme. Pritom stačí tak málo – DOVOLIŤ SI.

Poďakovať svojej mysli, že doteraz fungovala na sto percent tak, ako ju naučili, ale keďže to viac nefunguje a nerobí vás to šťastnými, je načase to skúsiť inak. Zadajte jej nové myšlienky, vety – afirmácie, ktoré poskytnú podporu. Predstavte si, že ste najlepšia kamoška samej seba a tá najväčšia „cheerleaderka“. Malý tip na transformovanie myslenia je vypísať si na papier všetky názory, strachy, myšlienky, presvedčenia o vzťahoch, ktoré vám rezonujú v hlave. Dajte si na to čas. Odporúčam si k tomu zapnúť pokojnú hudbu, zhlboka sa nadýchnuť a vydýchnuť a nechať svoju myseľ hovoriť. Následne si vedľa všetkých týchto blokujúcich presvedčení napíšte alternatívu, ktorá bude povzbudzujúca. Nové presvedčenie nesmie obsahovať zápor, pretože naša nevedomá myseľ ho nepozná a nerozumie mu.

Príkladom pre blokujúce presvedčenie môže byť – nikdy si nenájdem muža, pre podporujúce – môj vysnívaný partner ku mne prichádza s ľahkosťou. Potom nastupuje tréning. Potrebujete tieto nové nastavenia prepísať vo vašej mysli. Ako keby ste chceli prepáliť staré CD za nové. Nevzdávajte to, aj keby sa zo začiatku zdalo, že staré myšlienky sú silnejšie. Každá myšlienka zopakovaná „tisíckrát“ sa stáva našou pravdou. Len treba vydržať a vaša myseľ a realita sa už navždy zmení.