Planétu máme len jednu, a stále si to akosi nedokážeme uvedomiť. Ona nás totiž k životu nepotrebuje, my ju však áno! A v priebehu posledných dní nám toto tvrdenie aj naozaj dokazuje. Posledné dni boli totiž sprevádzané viacerými výraznými zmenami. Z ulíc sa vytratili ľudia, z najslávnejších destinácii ubudli turisti, na cestách sa výrazne obmedzil počet áut. A kým sa ľudia doslova boja o život, príroda sa konečne teší. Len pár dní našej karantény jej totiž stačilo k tomu, aby sa aspoň v niektorých častiach sveta opäť zregenerovala!

Len nedávno obletela svet informácia o tom, že vplyvom koronavírusu poklesli emisie oxidu uhličitého nad Čínou o celú štvrtinu! Život sa len na chvíľu zastavil a odrazu sa tu opäť dýcha jednoduchšie. Z miest zmizol smog a viditeľnosť sa rapídne zlepšila.

Priaznivé zmeny sa však dejú aj v Taliansku. Ak ste niekedy navštívili Benátky, zrejme ste rýchlo pochopili, že romantická plavba mestom vlastne nebude až taká romantická. Preplnené, hlučné mesto, špina a zapáchajúci kanál – to bola realita, ktorá vás čakala. Aktuálne zábery Benátok však zobrazujú úplne iné miesto, presne to z našich romantických predstáv. Všade vládne kľud a ticho, a voda tečúca kanálom je odrazu krásne priezračná. Opäť sa do nej vrátili ryby, dokonca sem zavítali labute či delfíny! Dôvodom je nulový počet turistov, ktorí z tohto miesta urobili doslova „masovku“. Koronavírus je teda dôkazom toho, že všetko zlé je na niečo dobré. Možno sme si až príliš dlho brali od našej planéty pôžičku, ktorú teraz musíme kruto splácať.