Určite veľmi dobre poznáte tie dni, kedy by aj vaša káva potrebovala kávu. Avšak, čo v takom prípade urobíte? Zalejete to ďalšou kávou? Tomu sa vaše telo asi veľmi nepoteší, i keď by ste ho možno na čas zásobili peknou dávkou energie. Určite však nie je na škodu zvoliť aj zdravšiu a výživnejšiu formu prísunu energie. Napríklad, čo taká avokádová miska, ktorú si môžete dosýta vychutnať napríklad na raňajky?

Avokádo má pre telo blahodarné účinky. Obsahuje množstvo vitamínov, má vysoký obsah draslíka, ktorý potrebujeme k udržaniu správnej hladiny krvného tlaku. Je bohatým zdrojom vlákniny a nenásytných mastných kyselín. Samozrejme so sebou prináša aj množstvo ďalších výhod, ktoré sa v kombinácii s ďalšími skvelými prísadami postarajú o poriadnu vitamínovú bombu. Tá vás nielenže postaví na nohy, ale zároveň zásobí energiou potrebnou na fungovanie počas celého dňa.

Doprajte si vitamínovú bombu!
Doprajte si vitamínovú bombu!
Zdroj: Shutterstock

 

ČO BUDEME POTREBOVAŤ?

❤     1 avokádo
❤     1 banán
❤     chia semiačka
❤     baby špenát
❤     1 jablko

 

AKO NA TO?

Príprava avokádovej misky je úplne jednoduchá. Očistené avokádo, banán, jablko a premytý baby špenát spolu zmiešate a rozmixujete do jednotnej zmesi. Potom len vylejete do misky a ozdobíte chia semiačkami, prípadne aj kúskami banánu. Prajeme dobrú chuť a kopu energie!