Zrútila som sa a opäť sa postavila na nohy

Po mesiacoch zničujúceho životného štýlu prišiel bod zlomu. Janka sa zrútila v momente, keď si uvedomila, že nevie vo vlastnom byte nájsť vysávač. „Pochopila som, že toto už nie je v poriadku, a vyhľadala som odbornú pomoc. Nutričná poradkyňa mi povedala, že môj kalorický príjem je nebezpečne nízky a že výsledky, po akých túžim nedosiahnem, kým nezačnem jesť viac." S entuziazmom sa vrhla na štúdium zdravej stravy a chudnutia, zmenila svoj životný štýl a čoskoro na sebe videla pozitívne výsledky. „Naučila som sa spolupracovať so svojím telom, ktoré mi samo hovorí, kedy mám pridať a kedy si oddýchnuť.“ A potom plná informácií a spokojná s výsledkami, ktoré dosiahla, začala s blogovaním. Chcela všetkým babám, ktoré nie sú spokojné so svojím telom, odovzdávať svoje skúsenosti, len aby nemuseli prejsť obdobím pekla, ktoré zažila ona. „Blogovanie ma napĺňa a keď dostanem správu o tom, ako niekomu pomáha, je to ten najúžasnejší pocit,“ hovorí Janka.

Ako sa zamilovať do svojho tela podľa Janky
Všimla som si, že práve vtedy, keď by sme telo mali milovať najviac, neznášame ho. V období, keď sa mení, možno naberá viac tuku, potrebuje našu väčšiu pozornosť a my naň, naopak, zanevrieme. Ale práve vtedy by sme sa oň mali začať s láskou starať. Predstavte si, s akou láskou sa venujete svojmu partnerovi, deťom, rodičom. Presne tak sa pozerajte na svoje telo a darujte mu rovnakú nehu.

Doprajte svojmu telu tie najlepšie potraviny a pravidelný pohyb. Ale nie za trest, ako som to robila ja, ale, naopak, z lásky a z úcty k nemu. Z vlastnej skúsenosti viem, že vaše budúce ja vám potom niekoľkonásobne poďakuje. Budete skvelo vyzerať, vynikajúco sa cítiť, odmení sa vám krásnou pleťou aj pevným zdravím. Vždy sa pozerajte na svoje zdravie a nie na svoju hmotnosť. Radím to aj mladučkým dievčatám, ktoré mi píšu. V prvom rade by sa mali zdravo stravovať a zabudnúť na všetky diéty, ktoré spôsobujú zbytočné stresy a pocity zúfalstva.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.