Už žiadne nenávistné pohľady do zrkadla na zadok, bruško či stehná. Ak budeme nadávať svojmu telu a neznášať ho, budeme mimo trendu a navyše nešťastné. Základnou ingredienciou šťastného a spokojného života je predsa láska, a to aj k vlastnému telu. Presvedčí vás o tom rozprávanie blogeriek, ktoré svojím príkladom strhávajú ostatné.

Príbeh blogerky Janky: Cesta k vyšportovanému telu

Janka Earl je úspešnou blogerkou a trénerkou, má krásnu vyšportovanú postavu. No kým začala milovať svoje telo, musela sama prejsť peklom diét, zúfalstva a sĺz. Janka ako tínedžerka súťažne behávala, o vyvážený jedálny lístok sa jej starali rodičia a mala krásnu, vyšportovanú postavu. Potom prišlo obdobie stresujúcej, sedavej práce, nepravidelnej a často nezdravej stravy, začali sa objavovať faldíky, ktoré na svojom tele nezniesla. „Bola som síce štíhla, no už zďaleka nie taká vyšportovaná, trápila ma únava. Pracovala som dlhé hodiny, mala veľkú zodpovednosť a vynechávala dôležité jedlá,“ hovorí Janka. Tento životný štýl bol pre ňu zničujúci, spomalil sa jej metabolizmus a stratila veľké množstvo svalovej hmoty. Svoje vyšportované telo však chcela za každú cenu späť.

Žila som zničujúci životný štýl

„A tak som vo fitku cvičila takmer denne aj dve hodiny. Nebola som však spokojná s výsledkom, preto som začala jesť omnoho menej, ako bolo zdravé. Hoci to bolo neudržateľné, žila som tak jeden a pol roka,“ spomína Janka. Extrémnou záťažou trpelo nielen telo, ale aj duša.

„Bola som náladová, podráždená, často chorá. Neznášala som svoje telo, hanbila som sa obliecť si obtiahnuté oblečenie alebo si dať krátku sukňu, vyhýbala som sa zrkadlám.“ Popritom Janka hľadala nové diéty v magazínoch, na internete. „S každou novou diétou prišlo nadšenie, ale po pár týždňoch nasledovalo zúfalstvo a slzy. Nepočítala som, koľko podobných štartov a pádov som zažila, ale, žiaľ, bolo ich dosť. Bola som vytrvalá, myslela si, že všetko robím najlepšie, a hnevala sa, keď mi chcel niekto poradiť.“

Pokračovanie článku na ďalšej strane.