Tetovanie je síce trvalé, ale trendy v tomto umení rozhodne nie. Každú chvíľu sa milovníci tetovania inšpirujú niečím novým, skúšajú nové štýly a stále komplikovanejšie a zaujímavejšie vzory. Veľmi trendy je v poslednej dobe handpoke tetovanie, ktorému sa venuje aj Tesa a prezradila nám viac o tejto špeciálnej technike, ktorá je vraj navyše aj menej bolestivá.

Pri handpoke tetovaní sa nepoužíva klasický strojček.
Zdroj: [email protected]_artist


Handpoke

Ide o rovnako trvalé tetovanie ako klasické, ale nerobí sa za pomoci strojčeka. Tatér používa iba ihlu a farbu, pričom sa tetovanie vytvára formou bodiek. Takéto tetovanie pôsobí jemnejšie, takže ho vyhľadávajú najmä ženy a podľa Tesy, ktorá sa tetovaniu začala venovať už na strednej umeleckej škole, je aj menej bolestivé. „Pre mňa je handpoke akoby terapia, trvá to síce trošku dlhšie ako tetovanie strojčekom, je to ale tichá metóda. Pri handpoke mám nad tetovaním väčšiu istotu. S klientmi sa počas celého tetovania rozprávam, čo som pri strojčeku nevedela, lebo ma ten zvuk hrozne stresoval,“ vraví Tesa, ktorá pôsobí v hlavnom meste. Sama je fanúšičkou skôr minimalistických tetovaní, na svojom tele ich má desať a len jedno od cudzieho tatéra. Zvyšné si robila sama. Ak teda hľadáte o niečo menej invazívne tetovanie a zvuk strojčeka vo vás automaticky vyvoláva paniku, handpoke by pre vás mohol byť schodnou cestou.

Metóda handpoke je navyše menej bolestivá.
Zdroj: [email protected]_artist


Kvetinové motívy

Handpoke sa využíva hlavne pri menších tetovaniach, ale Tesa sa počas svojej praxe pustila aj do väčších výziev. „Najväčšie, ktoré momentálne robím, je celá noha. Handpoke sa určite dá využiť aj na takéto väčšie plochy. Tiež sa mi stáva, že niekedy opravujem aj tetovania, ktoré si ľudia skúšali robiť sami doma. Majú pocit, že handpoke je jednoduchý, ale nie je to tak.“ Tesa sa špecializuje najmä na kvetinové motívy, ktoré sú podľa nej teraz veľkým hitom.

Rastlinné motívy sú podľa Tesy teraz veľmi trendy.
Zdroj: [email protected]_artist

Letia rôzne bylinky či rastliny, ktoré majú veľmi tenké línie a jemné tieňovanie. „Ďalším obľúbeným motívom sa v poslednom čase stávajú obrysové línie hôr a taktiež geometrické tvary. Celkovo sa dáva tetovať oveľa viac ľudí a všímam si, že veková hranica pri tetovaniach už naozaj nie je,“ teší sa mladá tatérka, ktorej klientelu vraj tvoria skôr ženy po tridsiatke, ktoré zvyknú tieto florálne motívy prepletať s menami detí či spomienkami.

Tesa sa venuje handpoke už od strednej školy.
Zdroj: Instagram @tesa_artist

Zaujímajú vás tetovania? Viac o najnovších tattoo trendoch si prečítajte v aktuálnej EMME.

V novej EMME nájdete celý článok o aktuálnych tattoo trendoch.
Zdroj: archiv