Cesta ku krásnemu vínu však nebola vždy jednoduchá, no Peter Matyšák so svojou prirodzenou živelnosťou a odvahou dosiahol to, čo sa podarí len málokomu. Vždy veril, že aj tu, na našom malom Slovensku, môžeme robiť víno, ktoré dosahuje svetové úspechy. A presne to aj dokázal.

Svoje rodinné vinárstvo založil Peter Matyšák v roku 1991 a už po 2 rokoch presťahoval výrobu do 300-ročného vinohradníckeho domu v centre mesta Pezinok, známom svojou stáročnou vinárskou tradíciou. K vínu a gastronómii mal vždy blízko – manželka Katka pochádza zo starej vinohradníckej rodiny a sám si počas takmer 20 rokov prešiel všetkými pozíciami spojenými s vínom.

Práve svoje predošlé skúsenosti v kombinácii s cieľavedomosťou zúročil pri budovaní úspešného vinárstva. Od začiatku mal jasný cieľ – prinášať zákazníkom kvalitné vína a také gastronomické zážitky, na ktoré sa len tak nezabúda. Počas rokov nadviazal spoluprácu s viacerými šikovnými vinohradníkmi, z ktorých sa neskôr stali jeho dvorní vinohradníci a dodávatelia. Okrem toho v priestoroch pôvodného vinárstva otvoril vyhľadávanú reštauráciu Vinum Galeria Bozen, svoje vinárstvo presťahoval do novovybudovaných priestorov v Glejovke a neďaleko centra Bratislavy otvoril hotel s najstaršou archívnou pivnicou v strednej a vo východnej Európe.

Je prirodzené, že tak, ako sa postupne vyvíja vinárstvo, vyvíjajú sa aj nároky a požiadavky samotných zákazníkov. Roky skúseností zapísané v tvári Petra Matyšáka prirodzene formujú aj samotné výrobky. Na trh sa tak teraz dostávajú vína s úplne novým dizajnom, ktorý hrdo reprezentuje tradície a samotného zakladateľa vinárstva Petra Matyšáka.

V novej etikete sú výrazné dva prvky – silueta tváre a krajina, ktorá je oknom do vzrušujúceho vinárskeho sveta. Peter Matyšák sa pre svoju živelnosť, odvahu a vieru v lepšiu budúcnosť stal pre ľudí vo svojom okolí symbolom, ktorý sa práve v tejto podobe dostáva na etikety.

Krajina zas symbolizuje vinohradnícke tradície, ktoré sa s Pezinkom spájajú už po stáročia. Samotný Pezinok je reprezentovaný jeho tromi hlavnými dominantami – kostolmi. Tie spolu s Grinavským jazerom, pri ktorom sa nachádzajú staré dvorné vinohrady s legendárnym Silvánom, dávajú celej oblasti jej nezameniteľnú identitu a atmosféru. Nemenej dôležité je v celej symbolike aj slnko, ktoré do krajiny vlieva život, optimizmus a nádej.