Výhody a nevýhody


V Barcelone býva neďaleko pláže a ako digitálny nomád si zvykol pracovať väčšinou z domu. Keď si chce dať prestávku, má to na skok k moru. A ak potrebuje zmenu pracovného prostredia, vtedy zamieri do kaviarne. „V Barcelone sú ich stovky, je tu rýchly internet a celkovo je toto mesto veľmi dobre pripravené na digitálnych nomádov.“ Ak by ste podobný život chceli vyskúšať aj vy, Peter odporúča hlavne nemať prehnané očakávania a začať zľahka v lacnejších destináciách a skúsiť si to najskôr len na pár týždňov či mesiacov, aby ste zistili, či je pre vás tento životný štýl vhodný.

V Barcelone býva neďaleko pláže a ako digitálny nomád si zvykol pracovať väčšinou z domu.
Zdroj: Peter Kincel

„Okrem benefitov totiž prináša práca na diaľku aj rôzne nevýhody. Občas proste ten internet v kaviarni nebude dobrý, hľadanie ubytovania zaberie hromadu času a treba mať dobrý time-managment, keď chce človek vybalansovať prácu a cestovanie. Treba sa pripraviť na stresové situácie a že človek bude musieť často vystúpiť zo zóny svojho bežného komfortu,“ odporúča známy bloger a webdizajnér.

Barcelona

Peter žije v Barcelone už niekoľko mesiacov, takže nám nedalo neopýtať sa aj na nejaké dobré tipy na miesta, ktoré sa tam rozhodne oplatí navštíviť. Ideálne také, ktoré bežne človek v cestovateľských bedekroch nenájde. „Odporúčam prechádzku v lesoparku Parc del Guinardó, kde človek ujde pred ruchom veľkomesta a zároveň sú odtiaľ nádherné výhľady na celú Barcelonu. Ak idete za plážami, tak okrem preplnenej Barcelonety odporúčam aj pláže vzdialené od centra, napríklad Platja de la Nova Mar Bella alebo pláž v susednom meste Badalona, kde sa človek dostane aj metrom z Barcelony.“

Peter je známy tým, že pri pamiatkach sa rád fotí v stojke. Na jeho Instagrame nájdete kopu podobných originálnych záberov.
Zdroj: Peter Kincel