Obezita nie je len o tom, ako vyzeráte a že si nemôžete obliecť konfekčnú veľkosť z bežných obchodov. Je to závažné ochorenie, kvôli ktorému zlyháva celé telo a môže byť nebezpečná natoľko, že ohrozuje život.

Niečím podobným si prešiel aj Peter. Ten nutne potreboval operáciu srdca, problémom však bola nosnosť operačného stola. Keďže vážil viac ako 200 kilogramov, nebolo to možné.

Jediným spôsobom bolo schudnúť, no sám sa bál, že nemôže vykonávať veľa aktivít, aby si ešte viac neublížil a jeho srdce to zvládlo. Prihlásil sa do Extrémnych premien a Maroša Molnára čakala neľahká výzva.

„Ak by táto porucha rytmu mala svoj pôvod v komorách a prišlo by tam pri fyzickej aktivite k zrýchleniu tepovej frekvencie, to sú veci, ktoré môžu končiť fatálne. Momentálne neodporúčam, aby ste išli cvičiť a zúčastnil sa tohto programu pre tento nález na EKG, ktorý je závažný,” povedala hneď v úvode pani doktorka.

Peter musel absolvovať neľahké obdobie, nové začiatky a prekonať niekoľko prekážok. Avšak, ani raz to nevzdal a nepovedal, že by chcel skončiť. Na galavečer prišiel ako nový človek, mal za sebou úspešnú operáciu srdca a podarilo sa mu schudnúť na 159 kilogramov. Dnes, 4 mesiace po show mu váha kolíše 6 kg hore dole, aktuálne váži približne 165 kíl. FOTOGRAFIE nájdete v galérii.