OFA je slovenským priekopníkom bojového umenie MMA, ktorú založil v roku 2003 Ilja Škondrič, slovenská žijúca legenda, a vôbec jeden z prvých MMA bojovníkov u nás na Slovensku. Nie nadarmo dostal aj výstižnú prezývku – otec MMA. „Nejako z toho neodpadávam, nie je to pre mňa ani dôležité, ani smerodatné. Držím sa v tomto športe dlho, stále aktívne. Som tréner, no zároveň produkujem a vymýšľam niečo nové pre chalanov v gyme. Stál som pri zrodoch rôznych organizácií a rôznych bojovníkoch, tým pádom sa môže zdať, že som taký krstný otec MMA.“ Spolu s ďalším zakladateľom Petrom Slukom vytvoril najlepšie MMA centrum na Slovensku, kde vyrástli tie najzvučnejšie mená. „OFA je najdlhšie na trhu a je známa nielen u nás v Česku a na Slovensku, ale aj v celej Európe a na svete. Vychovala veľa šampiónov, a úspešných chalanov ako Čibinský, Atilla Véght, Ivan Buchinger a mnoho ďalších.“ Mená ako Gábor Borároš, Ferko Fodor, Igor Daniš, Marek Bartl, Mirko Štrbák, Ibragimov Ykos, Miško Zatorský, Robo Pukač, Ronald Paradaiser, Lukáš Pajtina, Maťo Beňo, Martin Horínek či Jozef Jaloviar hovoria za všetko.

Hviezdny bojovník Tomáš Deák na ceste k ďalšiemu titulu?!

„Mám toľko práce, že ich vlastne ani nemám čas počítať,“ usmieva sa majiteľ OFA Ilja Škondrič. „Nemám v hlave presné číslo, pretože nepracujem len s chlapcami, ktorých mám v gyme, ale spolupracujem aj s fajtermi z iných miest a krajín. Čo sa však týka profi bojovníkov určite by som ich nevedel zrátať na dvoch rukách.“ Dôkazom, že OFA má vo svojom portfóliu naozaj tie najväčšie esá, svedčí aj úspech Tomáša Deáka, ktorý podpísal zmluvu s ACA. „Tomáš si zobral opasok dvakrát, obhájil ho vo Fight Nights Global v bantamovej váhe, čo je veľmi silná ruská organizácia. Tak isto získal opasok v Oktagone. ACA (Absolute Championship Akhmat ) patrí medzi tri najsilnejšie organizácie na svete, takže ak sa Tomášovi podarí niečo vyhrať, a ak by získal aj titul, bol by to obrovský úspech.“

Šampión Fight Nights Global v bantamovej váhe Tomáš Deák si našiel nové pôsobisko. Deák sa pokúsi vybojovať titul v ďalšej známej ruskej organizácii Absolute Championship Akhmat, teda v niekdajšom ACB.
Šampión Fight Nights Global v bantamovej váhe Tomáš Deák si našiel nové pôsobisko. Deák sa pokúsi vybojovať titul v ďalšej známej ruskej organizácii Absolute Championship Akhmat, teda v niekdajšom ACB.
Zdroj: Instagram.com

Marketing je v dnešnej dobe mimoriadne dôležitý

„Stále si držíme stabilnú úroveň, či už trénerov alebo fajterov. Rozhodujúci v tomto prípade je aj marketing, pretože MMA začal byť profi šport, kde chalani môžu zarobiť naozaj slušné peniaze. Ale k tomu potrebujeme hlavne dobre fungujúci a nastavený marketing,“ tvrdí. O ten sa aktuálne stará známa manažérka Nina Sedláková. „Vo svete je úplne bežné, že MMA športovci, alebo športovci robia aktívny marketing, nevidím na to nič zlé skôr mi to príde, ako výborný nápad niekoho motivovať napríklad k zdravému životnému štýlu.“ Situácia okolo koronavíru však spôsobila nemalé zmeny aj v tomto biznise. „Áno, momentálne sme vo veľmi zvláštnej dobe, ale OFA bola a ostáva naďalej gigantická s neuveriteľnými možnosťami. Všetci chalani - majú obrovský potenciál vo svete športu sú tu úžasné talenty pod vedením Ilju myslím, že majú veľkú budúcnosť o nich bude ešte veľa počuť.“

Manažérka Oktagon Fight Academy Nina Sedláková má pod sebou všetky marketingové aktivity.
Manažérka Oktagon Fight Academy Nina Sedláková má pod sebou všetky marketingové aktivity. "Situácia aktuálne nie je ľahká, ale OFA ostane vždy gigantom."
Zdroj: Instagram.com