Všetci sa tešíme na leto, no keď príde, sme oveľa viac unavení než počas chladnejších dní. Naša únava nás potom častokrát odrádza od cvičenia a ak nechceme, aby sa z toho stala dennodenná výhovorka, musíme zmeniť taktiku. Pamätajte, že lepšie je cvičiť menej ako vôbec, prípadne môžete vymyslieť fyzicky menej náročnejšiu alternatívu. Kľudne sa nechajte inšpirovať!

1. CHOĎTE NA TURISTIKU

Turistika je úžasná a ideálne obdobie, kedy sa jej môžete venovať, je práve leto. Ak vás teda počas horúcich letných dní nebaví behať a potiť sa v posilke za zatvorenými oknami, choďte von! Vezmite ruksak, vodu a pohodlné topánky a užite si čerstvý vzduch. Náročnosť si zvoľte sami a kľudne skúšajte, koľko vládzete. Verte, že pobyt na čerstvom vzduchu prospeje nie len vášmu telu, ale aj vašej  mysli.

Vyberte sa poriadnu turistiku a užívajte slniečko.
Vyberte sa poriadnu turistiku a užívajte slniečko.
pinterest.com/pin/676806650225980281/

foto: pinterest.com/pin/676806650225980281/

2. CVIČTE YOGU

Yoga je perfektným riešením na leto! Nie je náročná na kondičku, perfektne vám vytvaruje postavu a keďže je ideálne cvičiť ju vonku, ešte vám dopraje aj pobyt na čerstvom vzduchu. Dospieť k vnútornej rovnováhe vám navyše pomôže nájsť samých seba a prispeje tak  k vašej celkovej spokojnosti.

Yoga je vždy dobrý nápad.
Yoga je vždy dobrý nápad.
pinterest.com/pin/653725702133980748/

foto: pinterest.com/pin/653725702133980748/

3. CVIČTE LEN SO SVOJOU VÁHOU

Ak pracujeme na budovaní svalovej hmoty, väčšinou okrem vlastnej váhy pracujeme aj so závažiami rôznej hmotnosti. Pokiaľ je to pre vás na leto príliš veľká záťaž, kľudne ich vyraďte a cvičte len s vlastnou hmotnosťou. Uvidíte, že aj takýmto spôsobom sa dajú docieliť úctyhodné výsledky.

Zahoďte počas leta ťažké váhy.
Zahoďte počas leta ťažké váhy.
pinterest.com/pin/413205334551681197/

foto: pinterest.com/pin/413205334551681197/

4. ZAMILUJTE SA DO BICYKLOVANIA

Ak nechcete počas leta toľko cvičiť, zamerajte sa na pohyb ako taký. Vyraďte auto a v čo najväčšej miere používajte buď bicykel, alebo choďte peši. Ísť na menší nákup do mesta predsa zvládnete aj bez auta. Na najbližšiu kávu s kamoškou teda kľudne vytiahnite bicykel a uvidíte, že okrem toho, že sa budete cítiť naozaj dobre, budete dokonca vyzerať aj maximálne štýlovo.

S takýmto parádnym bicyklom budete maximálne štýlová.
S takýmto parádnym bicyklom budete maximálne štýlová.
pinterest.com/thisisglamorous/

foto: pinterest.com/thisisglamorous/

5. VYŠANTITE SA VO VODE

Čo môže byť počas leta lepšie než osviežiť sa vo vode? Spojte preto príjemné s užitočným a vezmite to zároveň aj zo športového uhla. Namiesto kúpaliska zamierte niekam na jazero a popri tom, ako budete chytať bronz, môžete buď pádlovať alebo šliapať na vodnom bicykli. Uvidíte, že takto strávený deň sa vám bude maximálne páčiť!

Oddych pri vode je najviac!
Oddych pri vode je najviac!
pinterest.com/selfmagazine/

foto: pinterest.com/selfmagazine/

Čítajte viac:

"Schizo" generácia: Trend zdravého životného štýlu nás dostal do úzkych

Životný štýl, ktorý vás nakopne: Stačí týždeň a budete sa cítiť senzačne!

Ako sa nakopnúť k zdravému životnému štýlu? Odpoveď je jednoduchá. Takto!

Nechcete mať kilečká navyše? Zbavte sa týchto nočných zlozvykov!

Leto v znamení pohybu: Dopraj si tento trojboj!