"Olaplex predáva svoj produkt ako ,čistý´a bez agresívnych chemikálií. Svoje produkty tiež ponúka ako ,vedecky dokázané´ na prevenciu a opravu poškodenia vlasov. Pravda je taká, že na rozdiel od ich tvrdení Olaplex používa prísady ako silikóny a sulfáty. Produkty obsahujú zložky, ktoré sú známe ako dráždivé a (aspoň donedávna) dokonca karcinogény,“ uviedla Amy Davisová, spoluporadkyňa v súdnom spore, v e-mailovom vyhlásení pre televíznu stanicu FOX.

FOTKY ŠAMPÓNOV A ŽIEN, KTORÝM VYPADALI VLASY, SI POZRITE V »GALÉRII«

Podľa žaloby, ktorá bola podaná minulý týždeň na americkom okresnom súde Central District of California, produkty Olaplex obsahujú lilial, chemickú zlúčeninu, ktorá sa často používa ako parfum v kozmetike. V roku 2020 Európska únia nariadila, že produkty obsahujúce lilial by mali začať s postupným vyraďovaním chemickej zlúčeniny do marca 2022 pre obavy z jej vplyvu na plodnosť.

Žaloba, podaná minulý týždeň na kalifornskom okresnom súde, tvrdí, že žalobcovia "prišli o vlasy - v niektorých prípadoch o viac ako polovicu a na iných zanechali plešaté miesta". Dodáva, že ich vlasy zostali "suché, krehké, krepovité a matné". "Vlasy sa rozštiepili a polámali, čo spôsobilo, že vyzerajú neupravené a ako burina," uviedli.

Po použití šampónu značky Olaplex mali desiatkam žien vypadať vlasy.
Zdroj: fox2detroit.com

Právnici v žalobe tiež uviedli, že žalobcovia zvažovali akékoľvek iné príčiny problémov s vlasmi a pokožkou hlavy, ale zistili, že na vine sú samotné produkty Olaplex. "Je to výrobca produktov starostlivosti o vlasy, ktorý je zodpovedný za zaistenie bezpečnosti spotrebiteľov. Olaplex to nedokázal. Naši klienti podali túto žalobu, aby zobrali Olaplex na zodpovednosť a chránili ostatných nič netušiacich spotrebiteľov," dodala Davisová. Žalobcovia požadujú peňažné a represívne odškodné vo výške 70-tisíc eur.

Nedávno Olaplex zverejnil niekoľko odpovedí na tvrdenia o vypadávaní vlasov a poškodení na svojich platformách sociálnych médií. Dokonca aj generálna riaditeľka spoločnosti Jue Wong zverejnila video s odpoveďou na výsledky testov, o ktorých tvrdila, že produkty Olaplex nepoškodzujú vlasy.