EMMA zisťovala taktiku, s ktorou to zvládnete aj vy!

1. Pozorne počúvajte a zaujato pritakávajte

Čo robia obľúbení ľudia ináč? Zaujímajú sa o svoje okolie a vedia klásť otázky. Aj z nevinnej frázy typu, ako sa máš, dokážu správnymi podotázkami rozvinúť dlhočiznú debatu. Pýtajú sa na detaily, chytia sa drobností a najmä počúvajú odpovede. Skúste to a nezabudnite pritom súhlasne prikyvovať. Váš sparingpartner bude mať pocit, že vás absolútne zaujal.

2. Komunikujte s každým rovnako

Je jedno, či ide o vašich známych, rodinu, kolegov alebo šéfa. Obľúbení ľudia nerobia rozdiely v styku s ostatnými a komunikujú s nimi (skoro stále) rovnako. Pustite tu a tam kompliment, keď vám to situácia dovolí. Ale musíte pri tom pôsobiť dôveryhodne! Uvidíte, ako dobre tým na druhých zapôsobíte. Skúste si tiež zapamätať mená ľudí, ktorých ste letmo spoznali. Pri najbližšej príležitosti tým zabodujete!

OBĽÚBENÁ v 5 KROKOCH: Ako byť tá, ktorú všetci milujú a chcú sa s ňou kamošiť? Je to také ľahké

Čítajte viac:

LETNÉ LÁSKY: Prečo nevydržia? Lebo sú v tom hormóny vzbúrené od slnka a vyblednutý mozog

Z tejto mladej krásky šalie celý svet! Tá má ale odvahu...

Horúce letné počasie & sex: Užívame si viac a odvážnejšie, počatie je však problém...

3. Pátrajte po spoločných témach

Rovnaké záujmy zbližujú, to vieme všetky. Hľadajte teda spoločné body s tým druhým a rozviňte dialóg. Môžete sa chytiť dovolenky v Chorvátsku, skúsenosti z manikúry alebo problému s hľadaním bioparadajok v dostatočnej kvalite. Spoločnými témami automaticky získavate u toho druhého plusové body. Ak si veríte, môžete ho začať nenápadne imitovať. Každý podvedome pozná (a má rád) svoje gestá a keď zbadá, že máte podobnú mimiku, spôsob, akým hádžete rukou alebo sa vyjadrujete, v jeho očiach stúpnete! Ale pozor, žiadne grotesky, ináč je s vami amen.

4. Nerobte zo seba Miss Dokonalú

Kamarátka bez chýb, ktorej sa všetko darí? Nie, taká sa nikomu nepáči! Všetci sme omylní, a vieme to o sebe. Preto sa nebojte ukázať na svoje chybičky, niektoré trošku zveličiť a spýtať sa na radu. Len si zoberte, ako zabodujete v očiach skúsenej kuchárky, keď sa jej po druhom drinku priznáte, že sa vám v živote nevydaril žiadny koláč. Hneď vám bude chcieť pomôcť, vy budete zaujato počúvať a ona sa bude cítiť dôležitá! Navyše v jej očiach získate na autenticite a obľúbi si vás ako silnú osobnosť, ktorá sa nebojí priznať si chybu.

OBĽÚBENÁ v 5 KROKOCH: Ako byť tá, ktorú všetci milujú a chcú sa s ňou kamošiť? Je to také ľahké

5. Majte sa rady – budú vás milovať aj ostatní

Túto odvekú pravdu mnohí podceňujú, pritom všetky veľmi dobre vieme, že len ak budeme spokojné samy so sebou, budeme tak pôsobiť aj na ostatných. Príjemná sebadôvera a úsmev (nie, žiadny narcisizmus) sú oveľa atraktívnejšie ako uzlík nervov postávajúci v kúte. Ak poznáte svoje kvality, komunikujete uvoľnene a usmievate sa – čo na druhých pôsobí ako magnet.

Čítajte viac:

Šialené: Čo to so sebou porobila? Rihanna nastolila trend, na ktorý sme chceli navždy zabudnúť!

SINGLE v lete? Najlepší čas kedy si naplno užiť slobodu!