Pozrite si, aké prekrásne vodopády máme na našom čarovnom Slovensku!

Naše krásne Slovensko má skutočne veľa unikátov. Jedným z nich sú aj vodopády, ktoré sú najkrajšie práve na jar, kedy sú naplnené vodou z okolitých pohorí. Ak najbližšie plánujete výlet do prírody, práve návšteva vodopádov môže byť tým pravým orechovým. Tu je 10 tých najkrajších, pri ktorých budete mať pocit, že ste sa ocitli v rozprávke.

1. VODOPÁD LÚČKY

Vodopád Lúčky sa nachádza uprostred rovnomennej obce a vďaka svojej unikátnosti sa stal aj národnou prírodnou pamiatkou. Jeho travertínové kaskády stúpajú až do výšky 12 metrov a končia v ,,bazéne" pod vodopádom, v ktorom sa počas letných mesiacov môžete dokonca okúpať!

Vodopád Lúčky je jedným za našich najkrajších.
Zdroj: instagram.com/beautifulslovakia/

foto: instagram.com/beautifulslovakia/

2. ŠÚTOVSKÝ VODOPÁD

Šútovský vodopád je najvyšším vodopádom v pohorí Maáj Fatra. Nachádza sa v Šútovskej doline neďaleko dedinky Šútovo a celkovo je 4. najvyšším vodopádom na Slovensku. Jeho návštevu môžete hneď spojiť aj s turistikou na neďaleký Chleb, odkiaľ sa vám naskytne prekrásny pohľad na celé okolie.

Šútovský vodopád je veľmi vyhľadávaným miestom.
Zdroj: instagram.com/netradicnekoltaru/4

foto: instagram.com/netradicnekoltaru/4

3. VODOPÁD SKOK

Vodopád Skok je jedným z najkrajších tatranských vodopádov, ktorého výška siaha až do krásnych 30 metrov. Nachádza sa v Mlynickej doline a môžete si byť istý, že jeho návštevu si dokonale vychutnáte.

Vodopád Skok.
Zdroj: instagram.com/tatry_official/

foto: instagram.com/tatry_official/

Čítajte viac:

Svetové unikáty na Slovensku! Miesta, ktoré stoja za návštevu a musí ich vidieť každý Slovák!

4. VODOPÁD BYSTRÉ

Vodopád Bystré so svojou výškou presahujúcou 20 metrov síce nepatrí medzi najvyššie vodopády na Slovensku, no rozhodne patrí medzi najväčšie, a to najmä vďaka množstvu vody, ktorá ním preteká. Nájdeme ho na južnom úpätí pohoria Poľana neďakeko obce Hriňová. Jeho unikátnosť je aj v tom, že sa nachádza v prostredí sopečných skál, ktoré dotvárajú jeho jedinečnú atmosféru.

Vodopád Bystré.
Zdroj: instagram.com/ivus_m/

foto: instagram.com/ivus_m/

5. BRANKOVSKÝ VODOPÁD

Krásu Brankovského vodopádu môžete zájsť obdivovať približne 11 kilometrov od Ružomberka. Tento vodopád je s výškou 55 metrov 3. najvyšším vodopádom na Slovensku a celkovo najvyšším vodopádom Nízkych Tatier. Patrí síce medzi tie, ktoré sú menej navštevované, no rozhodne je rovnako krásny ako všetky ostatné.

Brankovský vodopád je skvostom aj počas zimy.
Zdroj: instagram.com/simcustka/

foto: instagram.com/simcustka/

6. KMEŤOV VODOPÁD

Úžasný Kmeťov vodopád sa so svojou výškou 80 metrov pýši titulom najvyššieho vodopádu Slovenska. Nachádza sa v Kôprovej doline, prakticky mimo hlavných turistických trás, čo je aj dôvodom, prečo je napriek svojmu prvenstvu menej navštevovaný.

Kmeťov vodopád.
Zdroj: instagram.com/tomassemi/

foto: instagram.com/tomassemi/

7. ZÁVOJOVÝ VODOPÁD

Závojový vodopád meria 75 metrov, nachádza sa v národnom parku Slovenský raj, v Sokolej doline, a trasa k nemu sa považuje za jednu z najnáročnejších trás v celom Slovenkom raji. Napriek tomu si však mnohí návštevníci povedia, že za nádheru a čaro tohto miesta tá cesta rozhodne stojí! Čo poviete?

Závojový vodopád meria 75 metrov.
Zdroj: instagram.com/kovansko/

foto: instagram.com/kovansko/

Čítajte viac:

Slovensko ako krajina plná nevídanej krásy: Naše malé mestečká a obce sú toho živým dôkazom!

8. HÁJSKE VODOPÁDY

Hájske vodopády sú prekrásnym prírodným úkazom Slovenského krasu na východe Slovenska. Ide o komplex viacerých, nie vysokých vodopádov, ktoré vás však ihneď očaria svojou jednoduchosťou a príjemným šumom horskej vody.

Hájske vodopády.
Zdroj: instagram.com/anetaengelova/

foto: instagram.com/anetaengelova/

9. KĽACKÝ VODOPÁD

Vodopád Kľak sa nachádza pod rovnomenným vrchom neďaleko obce Vrícko a je vysoký až 30 metrov. Návštevníkmi je však málo navštevovaný hlavne kvôli tomu, že sú v jeho okolí značne rozšírené medvede.

V okolí Kľackého vodopádu sa nachádza množstvo medveďov.
Zdroj: instagram.com/evanovosedliakova/

foto: instagram.com/evanovosedliakova/

Čítajte viac:

TOTO dokáže len pani príroda: Opustené stavby, ktoré sa vďaka nej zmenili na rozprávkové miesta!

10. ROHÁČSKY VODOPÁD

Roháčsky vodopád je jedným z najväčších prírodných skvostov Oravského regiónu. Je vysoký 20 metrov a zároveň je najvyšším vodopádom Západných Tatier. Vodu čerpá zo Studeného potoka a pokiaľ sa rozhodnete navštíviť ho, verte, že určite neoľutujete.

Roháčsky vodopád.
Zdroj: instagram.com/tatry_official/

foto: instagram.com/tatry_official/

Viac foto prekrásnych vodopádov nájdete v našej galérii .

Čítajte viac:

Vymenili more za slovenskú prírodu: Ktoré Slovenky trávia dovolenku na horách?

Za krásami prírody k našim susedom: Objavte s nami čarovné Rakúsko!