Návštevníci sa môžu tešiť na oslavu tvorby Mekyho Žbirku – Nemoderný chalan, alebo na koncert pre Milana Lasicu s Bratislava Hot Serenaders a Bolo nás jedenásť. A nebude chýbať ani Bezdymová zóna s množstvom vizuálnych, umeleckých, ale aj vedeckých zážitkov! O hudobný zážitok sa v bezdymovej zóne 8.7.2022 a 9.7.2022 postará známy český DJ a producent NobodyListen, vlastným menom Jakub Strach.

Na čo sa najviac tešíš v rámci festivalu Pohoda?

Tohtoročný lineup je naozaj top! Je dosť ťažké vybrať si jedného obľúbenca, ale medzi mojich favoritov určite patria Flume, Richie Hawtin, Slowthai alebo Yves Tumor.

Bol si aj na prechádzajúcich ročníkoch festivalu Pohoda?

Jasné! Mal som dokonca šťastie na nej niekoľkokrát vystupovať, alebo tu mať talkshow, či workshop. Pohoda je pre mňa úplne zaslúžene jeden z najzásadnejších festivalov na Slovensku a v Čechách a som veľmi rád, že opäť môžem byť jej súčasťou.

Kto alebo čo ťa pri tvorbe hudby najviac nakopne a inšpiruje?

Väčšinou káva a spánok J. Toto je naozaj veľmi ťažká otázka, ale povedal by som, že inšpiráciu čerpám všade okolo seba – z ľudí, situácií, alebo z úplne obyčajných vecí. Niekedy prídeš do štúdia a o hodinu máš hotovú pesničku. Niekedy to trvá týždeň a nemáš vôbec nič. Naučil som sa, že základom je netlačiť na pílu a vedieť občas vypnúť. To sa potom pri tvorbe dvojnásobne vráti.

V Bezdymovej zóne na festivale Pohoda si môžu návštevníci užiť pohodu pri tvojich hudobných setoch. Zahráš niečo špeciálne?

Na naše spoločné mini turné chystám úplne nový set. Návštevníci sa podľa mňa majú určite na čo tešiť!

Páči sa ti myšlienka iniciatívy Sveta bez dymu? Vieš si predstaviť svet bez dymu?

Bolo by to fajn. Najradšej by som začal pri autách a všetko mal na elektrinu. Ale od toho sme ešte veľmi ďaleko.

Ako sa ti darilo počas uplynulých 2 rokov? Na čom si pracoval? Zmenil sa v niečom tvoj životný alebo pracovný štýl počas pandémie?

Rok 2022 bol pre mňa úplne zásadný a zlomový – zložil som hudbu pre Národné divadlo, vydal som projekt s Yzomandiasom, absolvoval som vypredané turné, produkoval som veľa ďalších trackov so zaujímavými ľuďmi, dostal som sa do rebríčka Forbes 30pod30 – a to máme ešte len júl J. Veľa vecí a projektov sa stále iba chystá. Pandémia bola pre mňa zo začiatku (asi ako pre všetkých) pomerne strašidelná skúsenosť, ale postupne som sa snažil hľadať v nej nejaké pozitíva. Oddýchol som si od koncertov, zložil som veľa novej hudby v štúdiu atď.

Minulý rok si v rozhovore pre Forbes spomínal multimediálnu výstavu o tvojej generácii A, podarilo sa ti ju zrealizovať? Čo plánuješ tento rok?

Tento projekt sme museli na chvíľu stopnúť, pretože do toho prišlo veľa iných vecí a nebol som schopný dotiahnuť ho na takej úrovni, ako by som chcel. V tomto roku o mne ešte vyjde dokumentárny film z dielne FAMU a chystám tiež svoj vlastný album.

Komponoval si hudbu pre Bohemian Gravity, ktorého marcová premiéra zožala úspech a mladí ľudia ti písali, že kvôli tebe sa tešia do divadla. Je podľa teba dôležité motivovať a byť vzorom pre mladých ľudí?

Konkrétne v prípade Národného divadla ma to naozaj dojíma. Ľudia mi napríklad píšu, že kvôli mne išli vôbec po prvýkrát do divadla a potom mi z toho napíšu nádherné dojmy a emócie. Nie je nič lepšie, naozaj. Toto je ten najsilnejší hnací motor. Keď vidíš, ako tvoja hudba dokáže niekomu urobiť radosť.

Ilustračné foto
Zdroj: PMI

Jakub Strach alias NobodyListen

Český DJ a hudobný producent, ktorý vám môže byť známy či už z rádia alebo z hudobného dua VR/Nobody. Najviac sa do povedomia dostal konceptom party Addict, kde line-up a miesto konania oznámia až tesne pred jeho konaním a aj napriek tomu sa lístky vypredajú za pár hodín. Dvadsaťosemročný NobodyListen je jednou z najvýraznejších postáv mladej generácie na českej hudobnej scéne. Aj keď oslovuje najmä mladšie publikum, jeho meno a značka jeho novej koncepčnej párty Addict rezonujú v Berlíne a Londýne, kde už viackrát hral. Je veľkým milovníkom módy a minulý rok založil svoju prvú značku Addict Sound. Teraz sa opäť pustil do sveta módy, keď pripravil kolekciu s talentovaným návrhárom Janom Černým pod značkou -18 Degrees Below Zero Club. Vyšiel o ňom dokumentárny film od tvorcov FAMU a môžete ho počuť aj v Národnom divadle v inscenácii Yemiho AD Bohemian Gravity, ku ktorej zložil hudbu.

Ak sa chcete naživo stretnúť s inšpiratívnym hudobníkom Jakubom Strachom alias NobodyListen, nevynechajte Bezdymovú zónu na hudobnom festivale Pohoda 8. a 9. júla 2022 a užite si Svet bez dymu.

Ilustračné foto
Zdroj: PMI

Program POHODA 2022 IQOS BEZDYMOVA ZÓNA        

Piatok 8.7.2022             

14:00 - 16:30 Tvorba umeleckého diela s Máriou HULOU Valenčíkovou
14:40 - 15:40 Talkshow
Hostia: Mária Hula Valenčíková, Jakub Strach alias NobodyListen           
17:00 - 18:00 STAND UP Michael Szatmary, Jakub Lužina            
19:20 - 20:20 The Youniverse    
21:40 - 22:40 Fallgrapp DJ Set   
24:00 - 01:15 DJ NobodyListen 
01:15 - 01:30 Drone Show powered by BEZDYMOVÁ ZÓNA        
01:30 - 02:00 DJ NobodyListen 

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock

Sobota 9.7.2022            

13:30 - 15:40 Sobotný piknik    
14:40 – 15:40 Tamara Kramar  
15:30 - 17:30 Tvorba umeleckého diela s Máriou HULOU Valenčíkovou
17:30 - 18:00 Talkshow
Hosť: Mária Hula Valenčíková   
19:20 - 20:20 BULP DJ SET
21:40 - 22:40 DJ Jimmy Pé         
00:00 - 02:00 DJ NobodyListen