TOP miesta, ktoré sa oplatí v Indii navštíviť

#1 Mumbai -  mesto Bolywoodu a lesku, kozmopolitné mesto plné luxusu, reštaurácií a hotelov. Zastavila by som sa na trhu zlodejov, Gateway of India odkiaľ sa vyvážali koreniny z Indie a často privážali iné suroviny,  či Národný Park.

#2 New Delhi - mesto turistov a chaosu,spojeie farieb, dedičstva a modernosti. Staré Delhi v sebe ukríva tajomstvo Jama Masjid, Pevnosť Red Ford, najznámejšiu nákupnú a zároveň medzi turistami obávanú ulicu Chandi Chowk, záhradu Lodhi Garden, kde som ako 24ročná chodila študovať skriptá a písať dizertačnú prácu do školy. Chrám Lotosového kvetu, Hamunova hrobka, či Qutub Minar tiež nezaostávajú v pozadí návštevnosti. 

#3 Tádž Mahal - jedna z najkrajších stavebných kompozícií sveta, a svetových pamiatok, zapísaných do zoznamu UNESCO ako Svetové dedičstvo od roku 1983, je dodnes jedno z naj navštevovanejšiích miest Indie, mauzóleový mramorový komplex v Agre ,v severnej Indii, ktorý dal Mughalský cisár postaviť v rokoch 1628-1658 ako symbol lásky svojej manželke ktorá v r. 1631 umrela pri pôrode. Legenda vraví, že celý komplex znovuožíva vo vybrané dni pri mesačnom svite, kedy kameň reaguje práve s mesačným svetlom. 

#4 Rajastán - Jaipúr, Paríž Indie, plný ružového mramoru, honosných palácov,a najväčšieho počtu klenotníctiev... doslova všade kam sa pozriete. Jodhpur, modré mesto Mehrangarh ohraničené múrom s niekoľkými bránami, uvedeným v New York Times s názvom 52 miest kt. navštíviť a je zároveň domovom najvzdelávacích inštitúcií ako napr.  All India Institute of Medical Sciences, Jodhpur , Indian Institute of Technology Jodhpur , Dr. Sampurnanand Medical College , DSRRAU Jodhpur a National Law University, Jodhpur.

Modelka Denisa Šiška pózuje so svojím dokonalým telom.
Zdroj: Archív D.S.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE