Veľa talentu, úsilia aj trocha šťastia. To je to, čo sprevádza Veroniku, ktorá zaujala už svojou prvou kolekciou. Ukázala ju svetu priamo v Paríži a svoje modely navrhla ešte ako študentka VŠVU. Meno Veroniky Lokajíčkovej zažiarilo ešte viac v roku 2010, keď pre Mirku Partlovú navrhla šaty na odovzdávanie cien OTO. „Móda ma bavila odmalička, už ako dieťa som sama obliekala bábiky Barbie. Aj preto som sa rozhodla študovať na strednej škole návrhárstvo v rodnom Trenčíne.“ Dnes žije a tvorí v Bratislave, kde má svoj ateliér, a priznáva, že najviac času trávi v práci. Veronika síce pri navrhovaní miluje výrazné farby, sama ich však veľmi nenosí. „Asi preto sa potrebujem pri navrhovaní farebne vyblázniť. Rada tvorím šaty, ktoré podčiarknu ženskú siluetu. Jednoduché, ale pekne vypracované so zaujímavým detailom, prípadne akcentom v podobe dezénu.“

Veronika síce pri navrhovaní miluje výrazné farby, sama ich však veľmi nenosí.
Zdroj: Peter Čintalan

Sama si vytvára aj vlastné potlače na materiály a okrem elegantných modelov sa púšťa do športových kúskov. „Ja som v tvorbe rovnaká ako v súkromí. Potrebujem sa realizovať v niečom inom, aby ma neomrzela žiadna časť mojej práce. A keď som už dlho navrhovala spoločenské či svadobné šaty, vymyslela som si projekt s mikinami. Chcela som vytvoriť veci určené na bežné nosenie, nielen na špeciálne príležitosti,“ vysvetľuje dizajnérka, ktorá si obľúbila najmä neoprén. Vraj preto, že je pružný a pritom stabilný a pevný, takže sa príjemne nosí. „Rada z neho šijem spoločenské šaty aj mikiny či aktuálne bundy. Má pekný mäkký lesk, ktorý dodáva žiarivosť a sýtosť farbám,“ pochvaľuje si výhody tohto materiálu. A ak má občas chuť vylepšiť svoj vlastný model nejakým doplnkom ako sú náušnice, retiazky či opasok, aj tie si sama vyrobí.

Čo by podľa Veroniky Lokajíčkovej nemalo chýbať v šatníku žiadnej ženy?
Zdroj: Peter Čintalan

Pochopiteľne, rada si oblieka modely z vlastnej dielne, naposledy si ušila košeľové šaty, a vie, čo by každá žena mala mať vo svojom šatníku. „Určite dobre padnúce nohavice, pokojne nech sú to aj rifle. Lodičky sú samozrejmé, odporúčam krásne a pohodlné, také, ako navrhuje šikovná Slovenka Catherine Mulier. Takisto sako, aspoň  jedny kokteilové šaty a pekný šperk. A určite kvalitnú spodnú bielizeň, ja nosím tú od slovenskej značky Lace Lingerie,“ radí Veronika, ktorá sa rada inšpiruje štýlom aj tvorbou Victorie Beckham. Tá patrí spoločne s Rafom Simonsom k  jej návrhárskym idolom.

RÝCHLY VÝBER:

Tenisky alebo podätky? Podpätky.
S mejkapom alebo bez? Jednoznačne s ním.
Kabelka alebo ruksak? Určite kabelka.
Neutrálne alebo výrazné farby? Neutrálne.
Športovo alebo elegantne? To je ťažká dilema, je to u mňa pol na pol.

Obľúbené Veronikine kúsky a čo o nich prezradila nájdete v našej FOTOgalérii.