Pozrite si fotky, ako začínali svetoví návrhári

Možno budete prekvapené, ale nie u všetkých dizajnérov to spočiatku ani zďaleka nevyzeralo na kariéru, vďaka ktorej sa tak preslávili.

Coco Chanel

Tak napríklad taká Gabrielle v živote naozaj nemala na ružiach ustlané. V detstve stratila matku a otec si povedal, že sám to nezvládne. A tak svojich päť detí, medzi ktorými bola aj budúca slávna návrhárka jednoducho opustil. Spolu so svojimi dvomi sestrami sedem rokov vyrastala v kláštore. Odtiaľ pravdepodobne pochádza aj záľuba v čiernej a bielej farbe. Po opustení kláštora vystupovala po večeroch ako speváčka v kabarete. Až stretnutie s hráčom póla a bývalým dôstojníkom Étiennom Balsanom jej otvorilo nové obzory a mohla si otvoriť svoj prvý butik. My si hovoríme: „Vďaka bohu!“

Gabrielle "Coco" Chanel.
Gabrielle "Coco" Chanel.
Getty Images

Emilio Pucci

Tvorca nezameniteľných potlačí so záľubou v exotike a farbách. U tohto pána určite nikto nepredpokladal kariéru v móde. Narodil sa v šľachtickej rodine a bol jej prvým členom, ktorý vôbec pracoval. Pôvodne bol Emilio lyžiarskym šampiónom a dokonca pilotom v druhej svetovej vojne. Až keď zo žartu pre svojho dobrého priateľa navrhol lyžiarsku kombinézu, všetko sa zmenilo. Všimla si to totiž slávna fotografka z Harper´s Bazaar a značka Emilio Pucci bola na svete.

Emilio Pucci bol prvým členok rodiny, ktorý vôbec pracoval.
Emilio Pucci bol prvým členok rodiny, ktorý vôbec pracoval.
Pinterest.com/voxsartoria.com

Giorgio Armani

„Elegancia neznamená, že si vás niekto všimne, ale že si vás zapamätá“. Kto by nepoznal výrok tohto slávneho dizajnéra. Aj vďaka nemu je dnes Miláno jednou z najvýznamnejších metropol módy. V 60. rokoch minulého storočia by ste to však asi na tohto študenta medicíny nepovedali. Nieže by mu to nešlo, ale ťahalo ho to do úplne inej sféry a tak štúdiá prerušil. Začal v Miláne pracovať ako aranžér a predavač v obchode La Rinascente. Až potom si jeho talent všimol Nino Cerruti, ktorý ho požiadal, aby vytvoril nový dizajn značky Hitman. Tu sa zdokonalil v krajčírskom remesle a znalostiach textílií. Nasledujúci vývoj až dodnes je nám všetkým známy. Nevieme, akým by bol Giorgio doktorom, ale vieme, že ako návrhárovi mu to skutočne ide skvele.

Giorgio Armani bol študentom medicíny.
Giorgio Armani bol študentom medicíny.
Getty Images

Vivienne Westwood

Priekopníčka britského punkového štýlu, žena, ktorá je okrem iného známa aj tým, že pod šatami nenosí nohavičky. Kto by si však pomyslel, že pôvodne bola učiteľkou na základnej škole. No a ako sa môžete zo školstva dostať do sveta módy? Jednoducho, stačí, keď budete mať rady umenie a spoznáte manažéra skupiny Sex Pistols – Malcolma McLarena. Hneď potom, ako sa rozhodol, že si otvorí obchod s punkovým oblečením na londýnskej King´s Road, rozhodla sa ho nasledovať a veru dobre urobila! Inak by sme so filme Sex v meste neuvideli nádherné biele šaty, v ktorých sa (ne)vydávala hlavná predstaviteľka Carrie Bradshaw.

Vievienne Westwood bola učiteľkov n základnej škole!
Vievienne Westwood bola učiteľkov n základnej škole!
Getty Images

Viac fotografií známych návrhárov nájdete v naše galérii.

Čítajte viac:

Tomuto veriť nebudete: Módny návhrhár Fero Mikloško ušije šaty za jeden jediný deň!

To je ale šok: Módny návrhár Boris Hanečka prišiel o svoju mužskú pýchu: A dobrovoľne!

Ďalší trapas, ktorý sa stal na New York Fashion Week: Gigi Hadid kráčala po móle iba v...

Dve svetovo známe značky spojili sily: TOTO budete chcieť aj vy!

Hlasujte za MISS EMMA 2017 a vyhrajte super ceny!