Projekt Ovocné Sady Trnávka v bratislavskom Ružinove developera JTRE patrí medzi najvýhodnejšie ponuky bývania v novostavbe v hlavnom meste. Je tu dostupných niekoľko nových moderných bytov, ktoré sa dajú zariadiť tak, ako ste to videli   vo filme či v katalógu. Pri kúpe bytu do 23. decembra nový majiteľ dokonca  získa parkovacie miesto zdarma, čím ušetrí slušný balík peňazí, napríklad aj na zariadenie bývania.

Základ je všetko poriadne premyslieť

Či už samotná kúpa nehnuteľnosti, alebo jej následné zariadenie by mali podliehať starostlivému zváženiu pre a proti. Pri kúpe bytu v novostavbe kupujúci investuje do perspektívneho bývania, ktoré by nemalo vyžadovať ďalšie náklady. Ak navyše staví na kvalitu od overeného developera, nemusí sa obávať nepredvídateľných nákladov na opravy.
 
Zariaďovanie bytu by takisto nemalo byť impulzívne, ale pred samotným nákupom by si mali majitelia dobre premyslieť, čo sa im páči, čo potrebujú a čo zas nie, akým smerom sa chcú pri interiérovom dizajne uberať. „Byt má prinášať majiteľom radosť, mali by sa v ňom cítiť príjemne, pohodlne a komfortne“.  Preto ako základ ponúkame jednofarebne obkladané kúpeľne a svetlé odtiene parkiet a dverí -  hovorí manažérka klientskych zmien JTRE Ingrid Ciberejová.

Dôležité je stanoviť si vizualitu a držať sa jej
Zdroj: JTRE

Celistvosť a efektívne využitie priestoru

Podľa nej by mala celý byt spájať predovšetkým dopredu definovaná jednotná farebnosť, pričom nezáleží na tom, či ide o jedno-, dvoj- či trojizbový byt. Tým sa aj v malom byte dosiahne pocit voľnosti a kontinuity priestorov.

Čisto  pôsobiaci interiér bez rušivých prvkov vytvoríte zabudovaným nábytkom až po strop, so zapustenými úchytmi, tzv. bezmadlovým otváraním, či už ide o kuchynskú linku, alebo šatníkové skrine.  Využívať to viete v každom priestore – vstupná chodba, kuchyňa, obývačka, spálňa.

Ak je kuchynská linka súčasťou obývacej izby, môže dokonca pôsobiť ako jeho plnohodnotná súčasť. Môže sa prelínať svojim tvarom do zostavy nábytku v obývacej izbe, vlastne ani neviete povedať, kde končí kuchyňa a kde začína skrinka pod televízorom.

Kľúčové je svetlo a kompaktnosť priestoru.
Zdroj: JTRE

Svetlo a výhľad

V modernej architektúre je na piedestál kladené svetlo a preto sú okná na novostavbách oveľa väčšie, ako na starých bytovkách. Aj preto si už samotnou kúpou nehnuteľnosti uľahčíte zariaďovanie – presvetlený a vzdušný interiér vždy pôsobí moderne a vyvoláva lepší pocit v jeho obyvateľoch.

Dôležité je aj to, čo je za oknami. V štvrti Ovocné sady Trnávka spája celý projekt centrálny zelený park s detským ihriskom, priestorom pre loptové hry i komunitným vybavením. Okrem toho poteší najmä rodiny s deťmi škôlka priamo v projekte a obľúbená letná destinácia Bratislavčanov Zlaté Piesky, ktoré sú vzdialené iba pár minút pešo od tejto novej štvrte.