Sympatická rádiová spíkerka sa na otužovanie vrhla už pred rokmi,  keď to ešte nebolo také „in“. Neskôr s tým na chvíľu prestala a naplno do toho vhupla opäť vlani a definitíve si to zamilovala.

„Pre svoje zdravie robím všetko možné, cvičím jogu, chodím do prírody a otužovanie mi tam úplne prirodzene zapadlo. Robím tiež dychové cvičenia, sledujem aj Wima Hofa a vnímam nielen na tele, ale aj zo psychickej stránky, že mi to robí neskutočne dobre.“ Hoci väčšina ľudí chodieva do vody s partiou, Adriana začínala celkom sama. Cítila, že potrebuje pri tom ticho, predýchavať a sústrediť sa len na seba.

Adriana žije aktívnym životom. Veľa športuje a v zime sa chodí otužovať.
Zdroj: Tomáš Thurzo

Sama je veľmi zimomravá, a tak si prvé kroky v studenom jazere doslova odtrpela. „Mám rešpekt pred tou vodou a bolo mi v nej hrozne zima. Vchádzala som do nej krok po kroku, so slzami v očiach. Najskôr som si dávala za cieľ, že vydržím minútu, potom dve, tri, až som sa minulú jeseň dostala na číslo osem. A potom to už išlo. Naučilo ma to hlavne pozorne počúvať svoje telo.“ Práve vďaka joge, ktorej sa aktívne venuje, vie, čoho je ľudské telo schopné a že dokáže posúvať svoje hranice.

Moderátorka Adriana Špronglová
Zdroj: Instagram @adri_spronglova

Studený šok, ktorý vtedy dostane, vníma pozitívne. „Moja hlava sa vtedy úplne resetuje a telo s každým ďalším pokusom silnie. Aj sama cítim, že som vďaka tomu silnejšia aj pri rôznych životných výzvach, ktoré prichádzajú,“ dodáva akčná žena, ktorú od otužovania v jazere neodradí ani ľad a sneh.

Čo Adriana odporúča tým, ktorí by chceli s otužovaním začať, si prečítajte pod prvými fotkami v našej FOTOgalérii.

O ďalších známych osobnostiach, ktoré sa vrhli na otužovanie, sa dozviete viac v aktuálnom čísle magazínu EMMA.

Nová EMMA práve v predaji.
Zdroj: EMMA