JANKA BLAHOVÁ
CEO TopDovoz a majiteľka beauty salónu BSM Beauty

Stačí pár minút na to, aby ste pochopili, že ide o rodenú biznismenku. Je rázna, spoľahlivá, profesionálna a vyžaruje niečo v štýle „tu velím ja“. „Hoci som nikdy nesnívala o konkrétnom povolaní, jedno bolo isté. Vždy som vymýšľala a organizovala všetko a všetkých naokolo,“ hovorí rodáčka z Trenčína, ktorá začala podnikať už vo svojich dvadsiatich rokoch. A to rovno v automobilovom priemysle. „Pomáhala som otcovi pri prepisoch áut. Popri vysokej škole som sa zamestnala na dva roky ako asistentka pre jednu spoločnosť, ktorá sa zaoberala dovozom áut zo zahraničia. Od toho momentu mi neunikol žiaden autosalón,“ spomína na prvé kroky v tomto fachu. „Zamestnali ma úplnou náhodou. Jeden z majiteľov firmy ma balil v posilňovni a keď som prišla na pohovor, bolo jasné, že ten džob je môj,“ smeje sa vždy dobre naladená Janka, ktorej humor a životný nadhľad nikdy nechýbali.

Možno aj preto pláva úspešne už niekoľko rokov „v mužskom“ svete ako ryba vo vode. Dnes je majiteľkou spoločnosti TopDovoz, ktorá sa zaoberá sprostredkovaním kúpy a dovozom overených vozidiel z Nemecka. „Tak, ako sa mení móda, mení sa aj dizajn áut.“ Aktuálne je jej srdcovou záležitosťou Lamborghini Urus. „Športová elegancia so 650 koňmi pod kapotou! To je extratrieda.“ A ako reagujú muži, keď sa pred nimi objaví táto sexi kráska? „Je pravda, že prevažná klientela sú muži, často sú milo prekvapení, že zdvihne telefón žena. O to viac, keď sa s nimi stretnem a profesionálne rozprávam na akúkoľvek technickú tému či špecifikáciu auta. Myslím si však, že keď niekto niečo chce a vie, čo robí, je jedno, či je žena alebo muž,“ hovorí Janka, ktorá je v tomto biznise už osem rokov, ale nikdy nezabudne, koľko driny za tým stálo. „Začiatky boli veľmi ťažké, začala som s 220 eurami, ktoré som zaplatila za inzerciu, lebo to bolo to posledné, čo mi po výplate a nákupe v Zare zostalo,“ smeje sa. Dnes pristupuje ku každému klientovi individuálne a snaží sa vyvarovať chýb ako na začiatku. „Myslím si však, že neexistuje problém, ktorý nemá riešenie. Tak ako v biznise, tak aj v živote.“

Vzdelanie v súčasnosti berie ako štandard a tvrdí, že vysoká škola vám nezaručuje žiaden úspech. „Dôležitejšie sú vlastnosti ako cieľavedomosť a šikovnosť, ísť jednoducho za tým, čomu veríme.“ Úspešná biznismenka pred časom rozšírila svoje podnikateľské porfólio a otvorila v Bratislave vlastný kozmetický salón BSM Beauty. „Vznikol ako dieťa Beautysalonu Michaela v Trenčíne, odkiaľ pochádzam. S najlepšou kamarátkou Miškou sme si spravili salón v Bratislave najskôr len tak pre seba a naše kamošky, ale naša klientela sa veľmi rýchlo rozrástla: Pretože v Jankinom prípade platí, že toto dievča má nos na dobrý biznis.

Janka dnes úspešne vedie dve firmy, a na Slovensko aktuálne prináša exkluzívnu značku šperkov DASH z New Yorku.
Janka dnes úspešne vedie dve firmy, a na Slovensko aktuálne prináša exkluzívnu značku šperkov DASH z New Yorku.
Zdroj: Archív

Pokračovanie na ďalšej strane.