Vedeli ste, že pravé rizoto pochádza práve z Milána? Je krémové a má zlatistú farbu vďaka šafranu, ktorý doň kuchári pridávajú. Druhé najväčšie talianske mesto, jedno z najbohatších v celej Európskej únii, patrí k najkrajším a najobľúbenejším európskym destináciám. Ročne ho za bežných, nie pandemických, okolností navštívi až deväť miliónov turistov. Čo sa oplatí v Miláne navštíviť a aké zážitky by ste si nemali nechať ujsť? Prečítajte si v článku pod videom.

V Miláne strávila veľa času aj jedna z našich najkrajších topmodeliek Alexandra „Saša“ Gachulincová. Čo na tomto meste najviac miluje sa dozviete vo videu.


Milánsky dóm

Katedrála, známa ako Duomo, je druhou najväčšou na svete a zároveň stavbou s najväčším počtom sôch na svete. Ak sa naň pozriete pozornejšie zvonka, na jej vrchole uvidíte sochu Madonny, ktorú tam inštalovali už v roku 1774. Dlho platilo v meste pravidlo, že žiadna budova nesmie svojou výškou presiahnuť túto sochu. Madonna sa totiž považuje za ochrankyňu mesta. Preto keď bola v 50. rokoch dokončená budova Pirelli v Gio Ponti, na vrch budovy bola umiestnená menšia replika Madonny, keďže budova mala viac metrov, než Duomo. Rovnaká replika bola vyrobená v roku 2010 a umiestnená na vrchole Palazzo Lombardia a neskôr v roku 2015 aj na vrchu Isozaki Tower.

Najmajestátnejšou budovou je Duomo di Milano (Milánsky dóm – gotická katedrála) na hlavnom námestí.
Zdroj: Shutterstock


Ďalšie pamiatky, ktoré nesmiete v Miláne obísť, nájdete v pokračovaní článku na ďalšej strane.