„Zaujímam sa o ňu od začiatku svojho života, dokonca ešte v čase, keď to nebolo také cool,“ usmieva sa. „Verím však, že aj ľudia, ktorí často cestujú, vedia, ako sa správať k planéte ekologicky a znižovať tak svoju ekostopu. Tak ako ja,“ hovorí jeden z najznámejších slovenských cestovateľov a travelblogerov.

„Lietadlá sú čoraz modernejšie a aj veľké letecké spoločnosti chcú mať také, ktoré sú viac ekologické. Nielen preto, aby šetrili našu planétu, ale aj peniaze. Nový motor skonzumuje oveľa menej leteckého paliva,“ pripomína Milan bez Mapy a dodáva, že existuje omnoho viac vecí, ktoré sú neekologickejšie. „Napríklad výroba tepla a vykurovanie bytov. Rovnako zodpovedne pristupujem k plastom či k šetreniu vody. Takýmito malými krokmi môže každý z nás prispieť k tomu, aby naša planéta bola zelená,“ pripomína obľúbený influencer, ktorý sa v mestách zásadne presúva bicyklom.

„Nevlastním auto a v budúcnosti by som zvažoval len elektrické, no stále mimo mesta. Radšej využívam zdieľané bycikle, či som v Bratislave, alebo v kozmopolitných mestách.“ A aká krajina je pre neho naj „green“? „Jednoznačne Holandsko. Ich myslenie, prístup k recyklácií či doprave. Všetko je doslova infikované ekologickým životným štýlom.“ Milan istý čas dokonca organizoval mnohé zaujímavé ekoprojekty. „Jedným z nich bolo zbieranie smetí spolu s mojimi sledovateľmi, kde sme vyzbierali kopu odpadkov z bratislavských lesov. Verím, že v tejto tradícii budeme pokračovať.“ Pridáte sa?