Niekedy nepomôže ani zázrak a vlasy sú po krátkej dobe opäť mastné. Začarovaný kruh, pretože čím častejšie si vlasy umývate, tým rýchlejšie bývajú mastné. To však nie je dôvod na zúfalstvo, najmä teraz, pretože najtrendy účesy sezóny vyzerajú dobre aj s neumytými vlasmi! Všetko čo potrebujete je trochu gélu a suchý šampón. Tieto účesy dobre poznajú aj celebrity, ako napríklad svetová Hailey Bieber či naša slovenská Dominika Navara Cibulková.

1. Sleek Bun
Názov už prezrádza, čo sa za týmto účesom skrýva: Elegantný drdol, v ktorom sú vlasy veľmi hladko upravené a stočené. Môžete si dopomôcť gélom či voskom, ktorým vytvoríte mokrý vzhľad a zamaskujete tým mastné vlasy. 

2. Gelly Bob
Vlasy sú ostrihané do bobu v rovnakej dĺžke, ktorý sa potom neformálne upravuje smerom dozadu pomocou gélu. Mastné vlasy zmiznú bez námahy vďaka gélu a vy budete vyzerať moderne. Jednoducho si na končeky vlasov naneste gél a pretiahnite si nimi vlasy smerom dozadu po celej dĺžke.

3. Beach Waves
Plážové vlny sú medzi účesmi skutočnou klasikou a v lete 2021 sú opäť trendom. Ak máte rýchlo mastiace sa vlasy, nemusíte robiť nič extra, len počkať dva-tri dni - o zvyšok sa postará suchý šampón.  Jednoducho ho naneste na mastné korienky vlasov a nechajte pôsobiť. Potom si vlasy dobre vykefujte a upravte vlasy ako obvykle. 

A ako vyzerajú v skutočnosti? Nájdete ich v našej galérii!