Sašu asi poznáte ako moderátorku jojkárskej relácie Topstar. Možno aj ako vplyvnú influencerku, ktorú na Instagrame sleduje vyše sedemdesiattisíc followerov. Tí zrejme oceňujú jej zmysel pre humor a najmä super štýl, pretože sexi brunetka miluje módu a má na nos na perfektné outfity. Lenže Alexandra Orviská je predovšetkým mama dvanásťročnej Viktórie, kvôli ktorej sa naučila to, čo mnohé ženy nevedia. Vychádzať so svojím ex. Keby ste k nej prišli na návštevu, pokojne sa môže stať, že pri jednom stole bude sedieť jej bývalý Martin Valihora aj hokejista Jaro Janus, s ktorým randí niekoľko rokov.„Mne sa to zdá normálne a nevidím na tom nič zlé. Veď obaja vedia, ako sa veci majú, obaja sa rešpektujú a som šťastná, že môj partner Jaro sa na to nepozerá tak, akoby sa možno pozerala väčšina ješitných chlapov. Žijem predsa s ním, dávam mu všetku lásku a verím, že nemá dôvod, aby na môjho bývalého žiarlil,“ vysvetľuje krásna tmavovláska, ktorá má síce povesť temperamentnej divošky, no sama sa tak ani náhodou nevníma. Pokoj v teplákoch a papučiach si vychutnáva najmä preto, že obiehanie večierkov a párty si dosť užije v práci. Ako redaktorka šoubiznisovej relácie odtiaľ pravidelne prináša reportáže.

„V skutočnosti žijem jednoducho a som rodinne založená. Ak sa to dá, najradšej sedím doma.“
Alexandra Orviská

 

V šoubiznise ako doma

„Ja som v šoubiznise žila odmalička, veď som rodená Bratislavčanka a kopa známych ľudí sa kamarátila aj s mojimi rodičmi. Lenže ako tínedžerka som odišla do sveta. Rok som študovala na strednej škole v Taliansku, potom som pár mesiacov žila v Austrálii a keď som sa vrátila späť, v tej eufórii, že som konečne doma, mi padla do oka reklama na reality šou VyVolení. A prihlásila som sa do nej,“ spomína na časy spred trinástich rokov. Keď niekoľkomesačný cirkus okolo šou prestal, na jednom krste sa zoznámila so známym hudobníkom Martinom Valihorom. „Keď mi po pár dňoch zavolal, ani som nemala šajnu, kto mi volá. Pozval ma na vianočný výlet, lenže ja som vtedy ešte nechápala jeho sarkastický humor, tak som si pri rozlúčke povedala, že s týmto chlapom som sa stretla naposledy.“ Lenže potom ju šikovný bubeník dostal na jednu peknú esemesku, takže sa videli opäť a nakoniec z toho bol trojročný vzťah. „Život s Martinom bol od nášho druhého rande jedno veľké dobrodružstvo. Bol v prvom rade kamoš, nespútaný, spontánny, šialený, milý, inteligentný. Nadaný hudobník, pekný chlap a veľmi silná osobnosť. Až taká silná, že sme sa často odpudzovali ako magnety.“ Všetko sa zmenilo, keď sa im v Amerike, kde spolu žili, narodila dcéra. Saša si ako mladá mamička nevedela predstaviť, že ju po pár týždňoch šupne na krk pestúnke, aby sa vrátila do práce, a tak odišla späť na Slovensko. „A som v tom veku nevedela spracovať, že som na dieťa sama, že môj muž je stále preč a počas turné ho nevidím aj tri mesiace. Martin bol tiež mladý a chcel žiť,“ hovorí o vzťahu s otcom jej dcéry, na ktorého poľovalo aj veľa iných žien a to sa jej nerozdýchavalo ľahko. Preto si povedala, že v takom vzťahu už zostať nechce. „Rozchod vždy bolí. Hlavne keď už nejde len o dvoch ľudí, ale je tam aj dieťa. Mala som strach, či dokážem dcéru vychovávať sama, ale rýchlo som pochopila, že to nepôjde bez toho, aby sme my dvaja dobre vychádzali,“ vysvetľuje teóriu, že nie je rozumné spáliť za tým druhým mosty. Áno, to sa ľahko hovorí, ale čo si budeme nahovárať, mnohým rozídeným a na smrť rozhádaným párom sa to nepodarí.

 Ja a môj bývalý  sa vieme pohádať do krvi, ale u nás nevyhráva nikto. Jednoducho sa urazíme a potom sa musíme zase zmieriť. Musíme, lebo máme spolu dieťa.
Ja a môj bývalý sa vieme pohádať do krvi, ale u nás nevyhráva nikto. Jednoducho sa urazíme a potom sa musíme zase zmieriť. Musíme, lebo máme spolu dieťa.
Zdroj: Tomáš Thurzo

Rodinu si nevyberáš

„Asi za to môže moja povaha, ale ja si myslím, že ignoráci a naschvály, to je len hlúpa ješitnosť a nevyrovnanosť. Nech je na vine ktokoľvek, ak sa raz odstrihneme od partnera, s ktorým máme dieťa, ničíme aj tú malú krehkú dušičku, ktorá za nič nemôže. Každá dvojica sa na začiatku ľúbi, tak prečo na to po čase zabudne? Vždy si treba spomenúť, ktoré veci nás spájali na začiatku a prečo sme si rozumeli, zvyšok treba jednoducho prijať. Stalo sa a bodka. Nemusíme byť dokonalí partneri, ale vždy máme šancu byť čo najlepší rodičia.“ Samozrejme, nedá sa to vždy, najmä keď vám ten druhý tak ublížil, že máte chuť vyškriabať mu oči, rozbiť auto a definitíve ho vyškrtnúť zo života.

Nech je na vine ktokoľvek, ak sa raz odstrihneme od partnera, s ktorým máme dieťa, ničíme aj tú malú krehkú dušičku, ktorá za nič nemôže. Každá dvojica sa na začiatku ľúbi, tak prečo na to po čase zabudne? Vždy si treba spomenúť, ktoré veci nás spájali na začiatku a prečo sme si rozumeli, zvyšok treba jednoducho prijať. Stalo sa a bodka
Alexandra Orviská

"Ani mne to nešlo zo dňa na deň, ale na každom vzťahu treba pracovať. Ja to mám o to ťažšie, že Martin má fakt komplikovanú povahu. Neexistuje iná pravda ako tá jeho, dokáže ma vytočiť do nepríčetnosti a priznávam, že ho vymazávam zo života priemerne každý týždeň. My dvaja sa vieme pohádať do krvi, ale u nás nevyhráva nikto. Jednoducho sa urazíme a potom sa musíme zase zmieriť. Musíme, lebo máme spolu dieťa,“ smeje sa a priznáva, že ani jej vzťah s ex nie je nonstop ružový. S pribúdajúcimi rokmi sa však už naučila robiť viac kompromisov a nad mnohými konfliktmi mávne rukou. V ich prípade nie je nezvyčajné ani to, keď takto v trojke vyrážajú na spoločnú dovolenku. „Martin je môj najlepší kamoš a beriem ho ako staršieho brata. Nie preto, že by som nemala súrodencov, mám aj mladšieho brata a sestru. Jednoducho sme rodina a tú si nevyberáš.“

Červíček pochybností?

Niekomu sa takáto vzťahová konštelácia môže zdať čudná, ale Saša to tak nevníma. „Aj moji rodičia sú celé roky rozvedení, no mama je kamarátka s mojím otcom a rovnako to majú zariadené Martinovi rodičia,“ vysvetľuje známa moderátorka a teší sa, že terajší priateľ Jaro Janus na jej bývalého nežiarli. Aj keď... „Zo začiatku sa mi zdalo trošku zvláštne, že si tak rozumejú, a musel som si na to zvykať. Ale chápem, že ako rodičia chcú pre svoju dcéru to najlepšie,“ pridáva sa k rozhovoru šikovný hokejista, ktorý sa so známou moderátorkou pozná šesť rokov. Momentálne ako brankár hrá za tím Litvínova, takže dvojica prežíva skôr vzťah na diaľku, preto sa u neho ten červíček pochybností sem-tam objaví.„Som normálny chlap a nie je mi príjemné, keď moja priateľka berie na výlet s dcérou aj svojho bývalého, ale ja som jednoducho vstúpil do jej zabehnutého života, takže to musím rešpektovať. Keď sa v takejto situácii stretnú rozumní ľudia a všetko si vysvetlia, dá sa to,“ hovorí sexi športovec, no priznáva, že od svojej lásky nedostáva žiadne impulzy, aby na ňu musel žiarliť. „Verím, že ho už nemusím o ničom presviedčať, veď keby som sa chcela vrátiť k bývalému, urobím to dávno. Našťastie, s Jarom sme spolu dosť dlho na to, aby to dokázal pochopiť. Som vďačná, že sa naučil brať ma takú, aká som,“ pokračuje Saša, ktorá síce v Prahe vyštudovala medzinárodné vzťahy a diplomaciu, dokonca teraz dokončuje rigoróznu prácu, no aj tak sa našla v redaktorskej práci a v moderovaní. Preto je viac pod drobnohľadom okolia a často počúva otázky, ako sa dá fungovať v takýchto komplikovaných vzťahoch.

Alexandra momentálne žije s novým partnerom, hokejistom Jarom Janusom.
Alexandra momentálne žije s novým partnerom, hokejistom Jarom Janusom.
Zdroj: Tomáš Thurzo

„Ja vlastne ani nerozumiem, prečo ľudia nevedia pochopiť, že tak dobre vychádzam so svojím bývalým. To skôr oni by sa mali zamyslieť, prečo sa im to zdá čudné. Veď žijem normálny život, stretávam s priateľmi aj kamarátmi tak, ako to robia ostatní ľudia. Môj dom je vždy plný, pretože sú tu známi, susedia, deti, často organizujem oslavy, kde pozývam každého, koho mám rada.“ A má nejaký recept pre rozvedených rodičov, ktorí sa po rozchode nemôžu ani cítiť a robia si naschvály?

Na vzťahy neexistuje rovnica a každý je iný. Nemusia sa všetci stretávať a tráviť spolu čas, ale je fajn, ak medzi sebou utlmia napätie a navzájom sa rešpektujú.
Alexandra Orviská

„Taký recept nepoznám, lebo na vzťahy neexistuje rovnica a každý je iný. Nemusia sa všetci stretávať a tráviť spolu čas, ale je fajn, ak medzi sebou utlmia napätie a navzájom sa rešpektujú. Základ je odpustiť si, aj keď nás v tom niekedy brzdí vlastné ego. Ja som sa naučila odpúšťať rýchlo, inak by som sa zbytočne ničila a to nikam nevedie. Niekedy je najlepším riešením vychladnúť a počkať, lebo čas všetko vyrieši. Čo sa niekomu dnes zdá nereálne, o pár rokov sa mu bude zdať normálne.“ A potom sa môže stať, že sa na narodeninovej oslave alebo pri vianočnom stole stretnú bývalí partneri so súčasnými. Tak, ako to robí Saša.