,Aj ja som ten film videla,“ podotkla moja známa Linda a priznala, že Rebeccin príbeh je ak trochu aj o nej. „Som na tom podobne. Nakupovať chodím aspoň dvakrát do týždňa, aj keď tie veci vôbec nepotrebujem.“ Odkedy Lindu poznám, a je to už nejaký ten rok, vždy si ju pamätám ako perfektne oháknutú kočku, ktorá by si tie isté topánky, čo mala na sebe včera, na druhý deň neobula ani pod hrozbou smrti. Chce sa pekne obliekať a keď na to má, prečo nie? Lenže problém je v tom, že jej dochádzajú peniaze. Nie je žiadna Paris Hilton so zlatou kreditkou a hoci má vlastný biznis, ako spolumajiteľke produkčnej agentúry sa jej zatiaľ milióny nesypú. "Máme hluché obdobie a už tri mesiace sme nemali žiadnu zákazku, takže som nezarobila ani cent. Myslíš, že ma to núti krotiť sa? Ani náhodou, míňam našetrené peniaze. Možno ak raz nebudem mať na chleba, s nakupovaním seknem, ale zatiaľ sa neviem prinútiť prestať,“ krčí plecami Linda, ktorej by šatník mohla závidieť nejedna hollywoodska celebrita. „Minule som si len tak pre zaujímavosť zrátala všetky moje topánky a kabelky, a nechci vedieť tie čísla. Topánok mám vyše stodvanásť párov a vystačili by mi do konca života. Ale čo mám robiť, keď ma nakupovanie tak strašne baví?“ V časoch, keď čítate tieto riadky, Linda práve brázdi ulice Paríža, aby si odtiaľ priniesla svoju prvú vuittonku. Tá rozšíri jej kabelkovú zbierku na neuveriteľných 217 kusov.

Milióny postihnutých

Ak ste si práve poklopali na čelo, asi by ste mali vedieť, že podobných nákupných maniačok behá po svete milióny. Hovorí sa im šopaholičky a len vo Veľkej Británii ich žije vyše sedemsto tisíc. Vo Francúzsku si otvorili klub anonymných liečených „závisláčok“, v USA, Kanade, v Nemecku aj v Holandsku už majú na liečenie špeciálne kliniky. Určite by sa v nich našlo miesto aj pre Victoriu Beckhamovú, ktorá za pol hodinu bez mihnutia oka oplieska na "handry" stotisíc dolárov, posteľ by si tam mohla rezervovať aj Jennifer Lopezová, ktorá bez zábran priznáva, že je šopaholička so slabosťou na oblečenie a topánky. A  Sarah Jessica Parkerová? Pri nákupných nájazdoch na značkové obchody si lieči krivdy z mladosti, pretože ako dieťa spomedzi ôsmich súrodencov musela nosiť veci po starších sestrách. Chudinka. Celebritné turbomíňačky sa však nemusia obávať, že by pre svoju vášeň skončili pod mostom, ich totiž istia poriadne nadopované kreditky. Lenže čo tie menej zazobané šopoholičky? Tak tie majú problém.

Minule som si len tak pre zaujímavosť zrátala všetky moje topánky a kabelky, a nechci vedieť tie čísla. Topánok mám vyše stodvanásť párov a vystačili by mi do konca života. Ale čo mám robiť, keď ma nakupovanie tak strašne baví?
Linda