Ajo sa pred siedmymi rokmi rozhodol opustiť Slovensko, a skúsiť život v cudzej krajine úplne od nuly. Hoci začiatky neboli ťažké, v Sydney vybudoval firmu zameranú na údržbu záhrad, komerčných a súkromných budov. Ak aj vy rozmýšľate nad tým, že skúsite život vonku, tento sympatický rodák z Bánoviec nad Bebravou vám prezradí praktické skutočnosti a mýty o Austrálií. 

1. Beach lifestyle ( surf, skate a sloboda)

Austrália je iná a otvorená. Ľudia chodia často bosí žijúci free life. Na starých Volksawagenoch so surfom v kufri, pieskom vo vlasoch a neupravenou bradou, či ženy v zapletených vrkočoch a volných šatach sú jednoducho "uveriteľní hipsteri".

Austrália je aj rajom pre surférov.
Austrália je aj rajom pre surférov.
Zdroj: Instagram.com/ajowolf

2. Žraloci, pavúci a hady

Mnoho kamarátov a známych, ktorí ma chcú navštíviť majú rovnakú otázku: "Ako je to s tými nebezpečnými živočíchmi u Vás ?" Musím priznať, že po 7 rokoch som hada nevidel, pavúkov mnoho, no žiadneho jedovatého. Žraloci sú tu ako medvede v Tatrách. Úrady kontrolujú ich pohyb a síce som musel pár krát utekať z vody po vyhlásení "shark in the ocean", rovnako ako v Spielbergových čelustiach, už desiatky rokov na pláži , kde žijem (Manly Beach) neprišlo k úmrtiu.

3. Smile

Bol to nezvyk, ale Austrálčania si okrem šiat obliekajú okrem každé ráno úsmev. Nie je to prirodzené , ale treba povedať jedno - vždy lepší neprirodzený úsmev ako prirodzené "poslanie niekam."

Aja stretnete vždy s úsmevom na perách. Aj to ho Austrália
Aja stretnete vždy s úsmevom na perách. Aj to ho Austrália "naučila".
Zdroj: Instagram.com/ajowolf

4. Healthy lifestyle

Healthy food je súčasťou životného štýlu, takže ak hladáš miesto so zdravým a chutným stravovaním čím skôr navštív Austráliu ...

5. Príroda 

Ak by ste strávili jeden deň na každej pláži v Austrálií, tak by Vám to trvalo viac ako 27 rokov! Austrália je krásna, a preto si prenajmi hippie mobile a s vetrom vo vlasoch precestuj tie najkrajšie... Vrelo Vám to odporúčam 😊

Toľko nádherných a panenských pláží ako v Austrálií nájdete málokde.
Toľko nádherných a panenských pláží ako v Austrálií nájdete málokde.
Zdroj: Instagram.com/ajowolf