Hovorí sa tomu dobrý time managment, a v pandemických časoch to platí dvojnásobne! Nina sa marketingu venuje už niekoľko rokov, hoci každý v rodine čakal, že z nej bude advokátka po mame, alebo vedec po otcovi. „Pred rokmi - keď som začínala, nebol marketing ešte taký populárny a povedzme si na rovinu, mala som pocit, že som to robila akokeby na “ kolene”. V prvej kríze som mojej mamine poradila - aby v našej veľkej firme trochu pozmenila portfólio klientov. Podarilo sa nám krízu otočiť vo svoj prospech. Možno sa na prvý pohľad zdá, že právo a marketing nejde veľmi dokopy, vymyslela som systém, ktorý sa osvedčil,“ hovorí o svojich začiatkoch, kde začala popri svojej mame úplne od nuly. Dnes šéfuje vlastnej firme a ľuďom, ktorí sú pri nej od samého začiatku. „Nie som šéfka, uvedomujem si, že kde som teraz, som aj vďaka nim. Takže maniere nadriadenej sa v našej firme moc nenosia . Človek ktorý ovláda noblesu biznisu - ostáva vždy pri zemi . To má naučili rodičia, je to dobrý zvyk."

Z politického marketingu rovno do klietky

Kedysi pôsobila v politickom marketingu, no v súčasnosti zastrešuje tých najúspešnejších MMA zápasníkov. Myslíte si, že sú to dve rozdielne veci? Ako hovorí úspešná manažérka - bitky sú vo svoje podstate rovnaké. „Pri MMA sú stanovené pravidlá, pri politike je to oveľa horšie. Chalani majú v sebe disciplínu, škoda - že ich veľa ľudí podceňuje. Mnohí z nich ovládajú niekoľko jazykov a precestovali svet, majú nastavený manažment na vysokej úrovni. U tých politikov, je menej pravdepodobné, že budú dodržiavať disciplínu, hoci uznávam, že vyčerpáva asi viac,“ konštatuje. „Som stále s telefónom v ruke, hoci moje dni sú momentálne hlavne maminkovské, chalani moje materské povinnosti plne rešpektujú.“ Tento víkend mala Nina opäť veľmi rušný, nakoľko jej v Oktagone bojovalo niekoľko jej és. „Ale ten pocit, keď rozhodca zdvihne ruku hore jednému z tvojich chalanov je úžasný. Vždy mám pocit, že tam stojím s nimi a v prípade prehry to je presne opačne. Asi ten nepokoj v ich srdci počujem aj keď sú ďaleko. Už poznám ich emócie na tvári."

Krásna a úspešná: Nina Sedláková je v TOP 5 najlepších marketérov na Slovensku a v Čechách.
Zdroj: Lukáš Kimlička

Manažérka najsilnejších

„Každý má pre mňa osobitné miesto. Pre celý tento „biznis“ urobil veľa Ilja Škondrič. Sama s údivom sledujem, ako to celé zvláda, s akým humorom a pozitívnou náladou . Mojou „srdcovkou“ je Gábor, medzi nami bude navždy nejaké spojenie, nielen preto, že bol svedok na jej svadbe.  "Veľmi dobre sa mi spolupracuje s Tomášom Deákom – nie je iba výborný športovec, ale aj veľký profík v biznise a nový objav MMA sveta, Fabšo, mladý chalan, ktorého čaká veľká budúcnosť. Nová etapa pre mňa je Lucia Pudilová. Toto dievča je veľmi výnimočné a ja jej snažím čo najviac pomáhať na spoločnej ceste. Ďalej spolupracujem s Vaškom Mikulášekom - ktorý síce nepatrí do OFY , ale nejako sa z nás stali kamaráti a nedám na neho dopustiť, aj keď je to taký blázon v dobrom slova zmysle,“ usmieva sa. A s ďalšími menami sa roztrhlo vrece. Marek Bartl, Robo Pukač, Fero Fodor, Jakub Kadaš, Igor Daniš, Jaloviar, Podmanický, Zátorský, Pajtina, Miro Śtrbák, Rony, Fapšo, Vojto Barborík – to sú chalani, ktorí na Slovensko doniesli MMA alebo pojem thajský box. Okrem nich ale Nina zastupuje aj parterku Karlosa „Terminátora“ Vémolu, Lelu Ceterovú, či partnerka Gábora Borároša, Moniku Jakliovú.

Nina je s Gáborom a jeho partnerkou Monikou viac ako len manažérka. Spája ich priateľstvo.
Zdroj: Archív

Dôležité je nájsť balans v práci aj doma

Zastupovanie takýchto mien nie je ľahká práca, a o tom vie svoje aj Nina. „Niekedy beriem veľmi osobne atakovanie médií do mojich klientov. Napríklad pri nedávnom nedorozumení s jednou pani redaktorkou som musela pustiť svoje emócie, pretože hľadala len tie zle stránky a zabudla na tie dobré. Lela, Monika, Gábor, ale aj ďalší chalani z OFY pravidelne a nezištne podporujú rôzne charitatívne organizácie, no na to mnohí často zabúdajú. Ľudia nevidia, alebo nechcú vidieť túto ich charakterovú vlastnosť, za všetkých hľadajú len zaujímavosť.“ Pozor si musí dávať aj svoju povahu workoholika, vďaka malému synčekovi sa jej to aj čiastočne darí. „Za tie roky som sa naučila nájsť balance medzi tým všetkým. Aj ja som človek, ktorý rád relaxuje so svojou rodinou, a vždy len vtipne poznamenám, že na posledný pôrod som si vlastne išla len oddýchnuť nachvíľu od práce. O dva dni som bola opäť v plnom nasadení e-mailovej komunikácie. Ale tak , vybrala som si to ja :) Takže bojujem a nevzdávam sa, to ma naučili rodičia. Byť jedináčik v rodine úspešnej advokátky má svoje čaro. Sú pre mňa veľkým vzorom.“ Hoci sa svoj najväčší úspech považuje fungujúcu rodinu, Nina sa môže pochváliť nomináciou v TOP 5 najlepších marketérov v Česku a Slovensku. „Stále ostávam na zemi,“ tvrdí spokojne.